Podczas lekcji uczniowie będą siedzieć przy historycznym meblu. Lekcje będą prowadzić nauczyciele historii z zaproszonych na zajęcia szkół.

Zajęcia - dowiedziało się TVP Info - zaczną się od ok. 10-minutowego pokazu filmu przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta, składającego się z archiwalnych nagrań z 1989 roku i materiałów zarejestrowanych podczas niedawnej konferencji naukowej. Później nauczyciel będzie miał około 40 minut na przeprowadzenie lekcji. Uczniowie dostaną też specjalne materiały przygotowane przez Kancelarię Prezydenta.

Po wykładzie uczniowie będą mogli z nauczycielami zwiedzić Salę Kolumnową Pałacu Prezydenckiego, w której toczyły się obrady Okrągłego Stołu. Na lekcje już umówiły się szkoły m.in. z Warszawy, Żyrardowa, Otwocka i Grodziska Mazowieckiego.

"Zainteresowanie jest ogromne. Początkowo planowaliśmy, że lekcje te będą odbywać się przez dwa miesiące. Najprawdopodobniej przedłużymy jednak czas realizacji tego projektu" - mówi Bożena Opioła, dyrektor Biura Inicjatyw Społecznych w Kancelarii Prezydenta.