Giersz zastąpi Drzewieckiego?
Wiceminister sportu Adam Giersz ma zastąpić Mirosława Drzewieckiego na stanowisku ministra sportu - dowiedział się newsweek.pl. "To bardzo dobry urzędnik" - mówi o Gierszu członek kierownictwa PO. Drzewiecki podał się dzisiaj do dymisji w związku z tzw. aferą hazardową.
- Prymas chwali Drzewieckiego
- Dolniak za Drzewieckiego? "Nic podobnego"
- Chlebowski ustawiał przetarg na salon gier?
- PO ustawiało swoich w Totalizatorze?
- Schetyna i Czuma będą wyrzuceni z rządu
- Chlebowski: Nie umiałem powiedzieć "nie"
- Przeczytaj oświadczenie Mirosława Drzewieckiego
- Drzewiecki podał się do dymisji
- Będzie rzeź w rządzie Tuska?
- Wszystko, co musisz wiedzieć o opalaniu >>>
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
"Jest już w Ministerstwie Sportu sekretarzem stanu, świetnie zna mechanizmy i sposób jego funkcjonowania. Przejęcie odbyłoby się bardzo sprawnie i bezkonfliktowo. To on ma największe szanse na fotel ministra. No a poza tym jest Euro 2012, które trzeba prowadzić bez przeszkód" - powiedział newsweekowi.pl członek kierownictwa Platformy Obywatelskiej.
Są też inne kandydatury. Wymienia się m.in: Andrzeja Biernata, Andrzeja Persona i Ireneusza Rasia.
Po dymisji Mirosława Drzewieckiego przygotowania do Euro 2012 nie są zagrożone. Tak przynajmniej twierdzi szef podkomisji ds. Euro 2012 Andrzej Biernat.
"Nie ma powodów do niepokoju. Najważniejsze inwestycje należą do samorządów i ministerstwo nie ma na nie większego wpływu. Jedyne co leży gestii państwa, to budowa Stadionu Narodowego. Ale tą inwestycją zajmuje się Narodowe Centrum Sportu, która działa przecież bez zmian. Minister przy projekcie spełnia rolę nadzorczą, ważną, ale na dziś najważniejsze ogniwa przygotowań do Euro są gdzie indziej" - uspokaja poseł.





















Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!