Dziennik.plPolityka

Poniedziałek, 28 maja 2012

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Unia walczy z USA o wizy dla Polaków

2009-10-23 | Ostatnia aktualizacja: 20:29 | Komentarze: 0 | skomentuj

Państwa unijne powinny być przez USA traktowane jednakowo, a ich obywatele powinni móc jeździć do Stanów bez wiz. Rezolucję, ujmującą się za prawami m.in. Polaków i Greków, przyjął Parlament Europejski. "Unia nie lubi dzielenia państw na lepsze i gorsze, dlatego tę sprawę traktuje naprawdę poważnie" - mówi tvp.info europoseł Rafał Trzaskowski z PO.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 3°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Parlament Europejski po raz kolejny upomina się o zniesienie wiz do USA dla Polaków i pozostałych państw UE, które objęte są obowiązkiem wizowym. Tym razem w rezolucji przed listopadowym szczytem UE-USA.

W rezolucji przyjętej w Strasburgu podkreślono, że UE cieszy się, że USA rozszerzyły program bezwizowy o kolejne państwa (m.in. o Czechy, Słowację, Węgry i republiki Bałtyckie). Europosłowie wyrazili jednak swoje niezadowolenie z tego, że o wizy ciągle muszą się starać Polacy, Grecy, Cypryjczycy, Rumuni i Bułgarzy.

Eurodeputowani wezwali też Komisję Europejską, która w imieniu państw członkowskich prowadzi negocjacje z USA, o potraktowanie sprawy priorytetowo.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «