• ~Stary Człowiek
  (2012-02-20 09:29)
  Zdolność przyswajania
  Jestem pod ogromnym wrażeniem spektaklu medialnego pod tytułem „dwa miliony premii dla czterech pancernych nie licząc psa”. Dociekliwość dziennikarskiej braci , poziom nagłośnienia tematu tak zwana długość pociągnięcia sprawy, oraz wnioski końcowe dotyczące -nawet kurczę blade samego ministra a w dodatku kobiety - tego puchu marnego i obiektu poetyckich uniesień. Rewolucja proszę państwa po prostu rewolucja.
  Niestety w moim przewrotnym umyśle i w związku z wrednym ogólnie charakterem , nie spowodował wzmiankowany fakt … uniesienia . Moje myśli wcale nie ruszyły z kopyta w kierunku wspaniałego wniosku końcowego – „dobrali się do tych szabrowników i „badylarzy” , którzy chcieli obłowić się na krzywdzie ludzkiej i bez użycia „trójki robotniczo- chłopskiej” znaleźli ten ropiejący wrzód na zdrowej tkance społecznej.
  Jeżeli przy okazji poleci nawet minister – bo Naród potrzebuje krwi- to żadna strata, ponieważ minister jak ta mucha ze starego kawału zagadki.
  „siedzi na ścianie i świeci – mucha ze złotym zębem. A siedzi na ścianie i płacze – d….pa nie alpinista”
  Naród będzie usatysfakcjonowany na poziomie percepcji ogólnej - bo może nieprawidłowości były, ale dziennikarze znaleźli ,premier ocenił , głowy poleciały. Temat ewentualnych afer wokół Euro 2012 został w odczuciu społecznym zauważony i czujność dziennikarska nagrodzona.
  Tutaj dochodzimy do kwestii zawartej w tytule.
  Do ludzi kompletnie nie docierają następujące fakty bo są całkowicie abstrakcyjne:
  -Stadion Narodowy na podstawie wygranych przetargów miał kosztować .I etap rozbiórka stadionu dziesięciolecia maksymalnie 183 miliony złotych. Drugi etap wybudowanie nowego stadionu 1miliard 300 milionów złotych. Koszt tego przedsięwzięcia w zgodnej ocenie wszystkich zainteresowanych przekroczy 2 miliardy złotych.
  Dwa miliardy złotych to w kraju europejskim o ustabilizowanych strukturach kontrolnych i w miarę normalnej demokracji kosztuje 60 kilometrów gotowej autostrady- w Polsce 55 kilometrów.
  Za 500 milionów złotych –czyli różnicę pomiędzy wartością projektu (w którym podobno jest jeszcze hala sportowa na 15 tysięcy miejsc) a rzeczywistym kosztem budowy ,w ostatnich piętnastu latach można by było wybudować w Warszawie :
  -dwa mosty Świętokrzyskie – koszt całkowity budowy gotowego istniejącego mostu -160 milionów złotych.
  -jeden podobno luksusowy i niesłychanie drogi basen olimpijski z Aquaparkiem „Warszawianka” koszt całkowity budowy – 130 milionów złotych.
  Jeżeli państwo myślą ,że jest to problem premii dla „czterech pancernych nie licząc psa” oraz, że niejaki pan Rafał Kapler jest za to odpowiedzialny z racji zajmowanej funkcji- to jest to właśnie myślenie przez pryzmat socjalistycznej równości społecznej i zawiści wynikającej z różnicy pomiędzy premią pana Kaplera a polską średnią krajową.
  Niestety wnioski płynące z takiego myślenia kończą się na rezygnacji –podkreślam to słowo – rezygnacji pana Kaplera i odwołaniem bardzo świeżego ,wzbudzającego współczucie swoją nieporadnością a w dodatku- kobiety ministra.
  Gdybym był jeszcze bardziej złośliwy i wredny niż wydaje mi się że jestem ,mógłbym wspomnieć o funduszach emerytalnych z których wyparowało 240 miliardów złotych zainwestowanych obowiązkowo – bo z mocy ustawy - przez owe fundusze w obligacje skarbu państwa.
  10 miliardach złotych -rezerwy celowej planowanych skutków wchodzenia na rynek pracy niżu demograficznego - zamienionej na owe obligacje w roku 2011.
  Gdybym się rozpędził i zaczął wymieniać ratujące budżet Państwa – prywatyzacje- robione tylko po to żeby było z czego zapłacić pensje pielęgniarkom , nauczycielom , policjantom i emerytury wszystkim potrzebującym. Zupełnie nieważne było na przykład to ,że niektórzy kupowali tylko po to żeby natychmiast rozwiązać –dając oczywiście godziwe jednorazowe odprawy.
  Rozwiązać ponieważ zakład stanowił groźną - ze względu na koszty zatrudnienia- konkurencję.
  Ale darujmy sobie ,bo jeżeli do gruntownych zmian w głowach Polaków, wystarczy premia pana Kaplera , ustawa ACTA i podniesienie wieku emerytalnego to….”Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”.
 • ~elekt.
  (2012-02-20 13:31)
  zabrał si e do dupy cwaniakom , to znaczy złodziejom róznych partii którzy od lat okradają nas.Panie doktorze , po co to b yło Panu?Chciał Pan dobrze, nawet mówili koledzy, że pomogą.Wyszło jak zawsze, resztę niech PAN sobie dopowie.
 • ~Grecki emeryt
  (2012-02-20 17:58)
  Wielki Eksterminator Polskich Emerytów i Bezbronnych Polaków. Twórca ustawy refundacyjno_Eutanazyjnej. Urządza Polskie Obozy Pracy dla milionów Polaków. Za oszczędności za leki i nasze składki ZUS wypłaca milionowe premie dla PO- kolesiów. Dosyć kłamstw i socjotechnicznych zagrywek. Tusku - Odejdź. !!!
 • ~Stefan z Hamburga
  (2012-02-25 21:33)
  Negatywne oceny wystawiane Rządowi PO-PSL i Jego Ministrom to brak obiektywizmu,eksponowana jest złośliwość,opluwanie .Służba zdrowia jest praktycznie ,nie reformowana przez wszystkie rządy od 1990r i przez różnych ministrów z różnymi stopniami naukowymi w tym było kilku profesorów..Moloch po spadku komunistycznym jaki wprowadziło PRL, praktycznie jest skałą betonu- długo jeszcze na tym odcinkiem życia publicznego ,będzie pracował ten Rząd i następne..Trudno wymagać od Pana Ministra Arłukowicza ,młodego i prężnego lekarza który zaledwie kieruje resortem przez 3 m-ce by wprowadził i za gwarantował w maksymalnym stopniu potrzeby wszechstronne pacjentów,lekarzy,aptekarzy czy też szpitalom.Moim zdaniem środowisko lekarskie jest wyjątkowo trudnym ,by akceptowało zmiany czy też reformy.Tam tkwi za kodowany układ jeszcze z PRL-u " kopertowy " i to najbardziej temu środowisku odpowiadało,z pewnością nie wszystkim tylko części ,ale to jak się obserwuje ma duży wpływ. negatywny do reformy. Pakiet ustaw ,który oczekuje na realizację powinien w dużym stopniu ten skostniały układ zmienić. Należy tak ja myślę zlikwidować N.F.Z.,utworzyć nie konkurencje dla N.F.Z a nowe towarzystwa ubezpieczeniowe wzorem Niemiec czy Szwecji, W Niemczech 9 lat temu podobny układ w służbie zdrowia wprowadzano ale było prawie w 80% za angażowanie tak służby zdrowia jak i przeciętnego obywatela by wprowadzić nowość,która była uzasadniona i się udała ,dobrze to funkcjonuje.Trochę cierpliwości,podobnie jest w resorcie infrastruktury ,tam są ogromne zaniedbania z poprzednich rządów a najwięcej z okresu PiS-u,moim zdaniem Minister S.Nowak jako polityk w tym wielobranżowym układzie dobrze sobie radzie mu szanse ,wyprowadzenia na prosto ( kolejnictwo,drogi,budownictwo czy nawet coś się zmieni w gospodarce morskiej.) Ten Rząd jak się obserwuje najwięcej zrobił dla Polski dobrego,Polska inna jak w1982 roku,są piękne miasta i miasteczka ,wioski i osiedla,,centra handlowe, nowe stadiony i obiekty sportowe,węzły komunikacyjne itp..Dzięki pomocy UE Polska innym krajem staje się nowoczesnym i trzeba być z tego dumnym a nie tylko OPLUWAC.
  Opozycja szczególnie PiS to co opowiada Rodakom jest więcej jak nie odpowiedzialna, to są praktycznie wrogowi e Polski . Pozdrowienia .
 • ~Janusz
  (2012-02-20 15:43)
  Najgorszy jest Tusk.
  W tuskowym rządzie nie ma ani jednego ministra godnego szacunku i zaufania. To zbieranina przypadkowych ludzi na ogół nie znających się na niczym. Efektem jest pozycja Polski i bieda Polaków.
 • ~ORBAN
  (2012-02-20 14:56)
  TUSK wysłal nasze F-16 NA MANEWRY WSPÓLNE Z ISRAELEM NA PUSTYNI-CZYZBY CHCE ZAATAKOWAĆ IRAN
 • ~jedlina kos
  (2012-02-20 14:49)
  zet,to ty jesteś ciemniakiem,Tusk ze swoją bandą wali was PO łbach ile wlezie a wy mu dziękujecie.Wstawił swoich ludzi do służb spec to i nie ma afer(a jak nie da się już ukryć to pod dywan-hazardowa)i można kraść(nagroda dla tego matoła od stadionu-Kaplera,nagrody dla urzędn w min zdrowia wyplaciła Kopaczowa,nagrody dla urzędn.w ms W-wie-wypłaciła ta chinka czy bufetowa jak jej tam,czy dalej wymieniać wy POwskie capy?Tusk to ignorant,na niczym się nie zna,nic nie wie,bez ładu iskładu .Podłota po raz drugi chce zarobić na emerytach,łże emeryci będą mieli większe emerytury,to chyba kolejny jego cud,gdzie niby mają pracować by odkładać na emerytury kiedy młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę za pracą?Ten szubrawiec o tym doskonale wie ale prawda jest taka-kobiety 7 lat,mężczyżni 2,razem 7 lat rząd zwolniony z płacenia emerytur,a ty schorowany emerycie rób co chcesz a najlepiej zrobisz jak zdechniesz.Zrozumieli POwskie cymbały?
 • ~zly
  (2012-02-20 14:47)
  Pajace, niedouki...:-( porażka pod każdym względem. Tusk jest najgorszy, nie biore pod uwagę Muchy, bo to już zero totalne...
 • ~zet
  (2012-02-20 14:15)
  Ujadajcie pisociemniaki .Do gnoju (bo tam jest wasze miejsce) a nie bawić się w ocenianie tego co w waszych małych móżdzkach jest nie do ogarnięcia.
 • ~v..#
  (2012-02-20 13:35)
  Hahaha,dzień gniewu!? A gniewaj się! Najlepiej zacznij burzyć tak,jak w Grecji. Odpowiada Ci niszczyć,jak się nic nie zbudowało! Masz sieczkę zamiast mózgu! Niszczyć własny kraj,to podłe!!!
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.