• ~A KOMUNISTYCZNA SITWA GRA I BUCZY!!!
    (2013-06-19 15:40)
    19 czerwca 2013r.

    Komorowski odznacza za przychylność

    Najwyższe odznaczenie – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – otrzymał obecny prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. To on zdecydował o zaangażowaniu, również finansowym, publicznego radia w świętowanie 2 maja wraz z prezydentem i wielkim czekoladowym orłem.

    Siezieniewski to lewicowy nominat w radiu; jako dziennikarz swoją karierę budował jeszcze w okresie PRL. W latach 1976-1982 był korespondentem w ZSRS, potem pełnił funkcje kierownicze, na co musiał otrzymać zgodę komunistycznych władz. W 1984 r. przeszedł na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego w dyrekcji programów informacyjnych TVP.


    26 sierpnia 2011r.

    Dziś przed południem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma powołać nowego prezesa Polskiego Radia. Ta decyzja była oczekiwana we wtorek, jednak Krajowa Rada zdecydowała się na jej przełożenie z powodów formalnych - powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka Rady, Katarzyna Twardowska.

    Na początku sierpnia Rada Nadzorcza Polskiego Radia nominowała na to stanowisko Andrzeja Siezieniewskiego, który zwyciężył w drugim konkursie na prezesa spółki. Konkurs został powtórzony, ponieważ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgodziła się na powołanie na to stanowisko dotychczasowego prezesa PRSA, Jarosława Hasińskiego, zarekomendowanego przez Radę Nadzorczą.


    28 lipca 2007r.

    Pałac kultury będzie miał nowego szefa
    Personalna roszada w PKiN - prezesem ma zostać Ewa Kawecka-Włodarczak, która trafia do samorządu z bankowości. Jej zastępcą - Andrzej Siezieniewski, szef Polskiego Radia za czasów SLD. Konkursu nie było, za to rekomendacje polityczne PO i SLD.
    Ostatnią państwową posadą Siezieniewskiego była prezesura Polskiego Radia. Tę posadę dostał z rekomendacji SLD, a dymisję - w czerwcu 2006 r. od PiS.
    Jak tłumaczy mi Sybilski, trafił do puli kandydatów, których na różne stanowiska wysyła SLD. Ale nie ma legitymacji partyjnej. Przekonuje, że choć na stanowisko szefa miejskiej spółki nie rozpisano konkursu, na rynku było wiadomo, że szykują się zmiany.
    Tłumaczy, że te być muszą - Pani prezydent i tak robi je rzadko - zauważa. - Do spółek nie przychodzą ludzie z mleczarni tylko z kwalifikacjami. Przypominam, że kiedy nastał PiS, wymieniono 100 proc. władz spółek - wyjaśnia.
    Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
  • ~lwica lewicy
    (2013-06-20 07:32)
    może 40 tys .
  • ~tofik
    (2013-06-19 20:26)
    dziadek śp. mówił mi wnuczku pamiętaj od komucha tylko żyd jest gorzy !!!
    biedak nie przewidział żydokomuny !!!
  • ~z sieci do sieci
    (2013-06-19 16:39)
    @~Tofik2013-06-19 15:57

    Już dawno pisałem na forum, że Ostachowicz jest "nadpremierem". Te wszystkie miny Donka, machanie łapkami, POwtarzanie PO sto razy jednego słowa w jednym przemówieniu (słynne zaufanie), to wszystko Ostachowicz.

    Oooooooooo!!!

    Zaufanie! - to jest dopiero Coca-Cola!!!

    Kasia Tusk, córka jasnie nam panujacego Donalda Tuska wnuka wermachtowca w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmujacego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne srodki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjezdzając ze swojego mieszkania w centrum Gdanska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia sie pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne srodki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN - 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadająm Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjasnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze? WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Dzieci Lecha Wałęsy też tak żyją, narazie nie mamy jeszce takich dowodow, ale je znajdziemy. Prosimy przekażcie tą wiadomość gdzie się da, niech społeczeństwo się dowie.

    A oto, co sam Tusk ma do powiedzenia w tej kwestii:

    "Proszę państwa, jednym z najważniejszych zadań, jeśli wrócimy ponownie do słowa ˝zaufanie˝, jest odbudowa zaufania obywateli do władzy. Dlaczego to zaufanie legło w gruzach? Bo chyba tak można powiedzieć o tym, co dzisiaj obywatel czuje do władzy. Może dlatego, że instytucje władzy publicznej w ostatnich latach nie potrafiły przekonać swoich obywateli, że działają na ich rzecz i że ludzie reprezentujący władzę publiczną każdego szczebla działają bezinteresownie po to, aby służyć swoim rodakom, obywatelom.
    Nawet zresztą nie próbowały...
    Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia...
    Nie oszukujmy się, dzisiaj w Polsce mało kto wierzy w to, że politycy idą do władzy, do parlamentu, do samorządu po to, aby bezinteresownie służyć Polakom i Polsce."

    Ooooo!

    Przeciez samo takie oswiadczenie w ustach urzedujacego przez ponad 5 lat premiera jakiegokolwiek panstwa kwalifikuje sie do postawienia tego premiera przed Trybunalem Stanu pod zarzutem zdrady glownej!!!
  • ~GOGUS
    (2013-06-19 22:21)
    TA GNIDA DOSTALA 60.OOO ZA FRIKO NIC NIROBIENIA PISDZIELCZY CHAMIE
  • ~VON
    (2013-06-19 20:17)
    ,,,MORDERCÓW POLAKÓW ... TAK JAK JARUZELSKI I KISZCZAK...
  • ~Kanar-Isabelle
    (2013-06-20 02:38)
    Aleksandra Jakubowska, była szefowa gabinetu politycznego premiera i wiceminister kultury, którą pogrążyła przede wszystkim afera Rywina. "Lwica lewicy", bo tak się o niej mówi w środowisku, co miesiąc z kasy Sojuszu miała dostawać około 4 tys. zł miesięcznie.

    Co wy nam tu Hipolicie perdolicie!
    CO TO ZNACZY: "miała dostawać około 4 tys. zł miesięcznie."

    POWIEDZCIE OTWARTYM TEKSTEM - DOSTAWALA CZY NIE DOSTAWALA???

    Jak sie boicie schodzic w sobote do garazu - to sprzedajcie samochod!
    W tramwajach jeszcze nikt nie grasuje!
    Tylko nie zapomnijcie kupic biletu!!!
  • ~Antoni Opętany
    (2013-06-20 05:37)
    Stasek Janeckich to po prostu gnida .
  • ~malpa.tusk.kaszebe.gov.acta.zbuk.merputin
    (2013-06-20 02:25)
    @~~~kapitan NEMO2013-06-19 21:02

    a gdzie ta żulia udająca niezależnych ekspertów, wałęsająca się po telewizjach a zatrudniona w Radzie Gospodarczej prze Prezesie Rady Ministrów:
    ~~~~~

    Pierwszy ukradziony wedle recepty J.K.Bieleckiego MILION - to byl tylko taki rodzaj pierwszego "grantu" dla spoconych z przejecia i napalonych na latwy szmal cwaniaczkow i kombinatorow, grantu przyznanego sobie przez nich dla sfinansowania i przeprowadzenia kombinacji na zupelnie inną skalę, a mianowicie opracowania i wdrożenia metody na to, "jak ukraść pierwszy MILIARD"!
    I to jest już teraz stary wyprobowany "polski patent"!
    Potem już poszlo im jak po maśle i dzisiaj "oni" mają już SETKI UKRADZIONYCH NAM MILIARDOW!!!

    A naiwni Polacy - w tradycyjnym niemym uwielbieniu, szacunku i podziwie dla "profesorow", "prezydentow" i "premierow" - pokornie przyznawali zlodziejom coraz to nowe granty, szczodrze patronowali tej naukowej dzialalności i uprawiali ten swój niezrozumialy żarliwy kult "narodowych" patronow takich jak św. Miro, św. Rycho, św. Zbycho, św. Bul i św. Grzech!
    To już lepiej bylo przez te wszystkie lata wedle uznania dawać na tace! No i oczywiście - mieć z czego dawać!!!
    Teraz pozostalo nam już tylko zabalsamowanie naszych świetych we wrzacej smole, obsypanie edredonowym puchem dla wiekszego komfortu i wyslanie ich w nagrode do nieba w charakterze aniolkow!

    A ten Bielecki to jest teraz pierwszy doradca ekonomiczny Tuska i doradza mu w sprawie zayebania nam "pierwszego biliona"!
    Ale podobno Bondaryk zostawil w szufladzie w swoim biurku w ABW jakieś smrody na Bieleckiego w sprawie FOZZ, w sprawie bankructwa OLT oraz o jego udziale w innych aferach, np. takich jak KGHM - i teraz podobno ktoś te szuflade otworzyl...
    Na razie tylko lekko cuchnie...
    ... ale może niebawem dojść do zatrucia czadem ze zbyt pospiesznie palonego skoroszytu...
    Jeszcze tylko nie wiadomo, kto padnie ofiarą "zaczadzenia"!?
    Bukmacherzy liczą, że poważni gracze obstawią "porządek" Bondaryk-Plichta...
  • ~krzysztof Dymowski
    (2013-06-19 20:52)
    Co ten ćwok Graś robi tam w rządzie Tuska? Porusza się z pewnością zaufanego Angeli, kończy konferencje prasowe Tuska tak kategorycznie, że nie ma wątpliwości, kto decyduje! To przecież jest drwiną z Polaków! Cieć u Niemca, a u nas PANISKO!!!