• ~ona
    2015-08-08 18:35
    pisowski prezydent, jesienią groźba wygrania wyborów przez pis - rzeczywiście szykuje się Polakom wielka kaszana.
  • ~dziadek
    2015-08-08 18:16
    Jakoś w Andrzeju Dudzie nie widzę majestatu Prezydenta RP; jest podobny w zachowaniu do moich kolegów w kampaniach wyborczych - wójtów i sołtysów
  • ~Nina
    2015-08-08 21:56
    Nareszcie Prezydent, który nie boi się ludzi, potrafi z nimi rozmawiać, dostrzega ich realne problemy i do tego, co najważniejsze, ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie oraz zespół ludzi, którzy są w stanie coś zmienić na lepsze. On nie będzie się chował w Pałacu jak Komorowski, którego jedyną radą dla Polaków była zmiana pracy i zaciągnięcie kredytu. Duda jest prezydentem dzięki temu, że dał się poznać ludziom bezpośrednio podczas tych objazdów po Polsce i ROZMOWIE z ludźmi i dzięki Internetowi, gdzie przynajmniej na niektórych portalach nie ma cenzury. Komorowski miał poparcie ludzi, którzy bezmyślnie łykają te medialne papki serwowane w telewizji i nie odczuwają na własnej skórze problemów, do jakich doprowadził rząd PO-PSL w pełnej zgodzie z Komorowskim. Mam nadzieję, że jesienią podziękujemy PO i damy szansę partii, która ma pomysł na rozwój naszej gospodarki!! Bo to jest kluczowe. Żadne in vitro czy związki partnerskie, to tylko tematy, którymi media próbują odciągnąć wyborców od PiSu. Najważniejsze są pomysły danej partii na rozwój gospodarczy kraju, bo to wpływa na wszystkich, gejów, bezdzietnych, katolików, itd. Pomyślcie, rządzi partia, która nawet programu nie ma, dopiero we wrześniu ujawnią swoje kłamliwe obietnice. Absurd.
  • ~Paula
    2015-08-08 20:10
    Nareszcie !Obrońca WSI ruskich szpiegów w polskich mundurach,juź go nie ma.Chwala panu!
  • ~pakulec
    2015-08-08 18:14
    cała ta prezydentura to będzie jedna wielka kaszana
  • ~Andrzej Duda - mój Prezydent
    2015-08-09 01:01
    Mamy fajnego prezydenta: i z prezencji i z charakteru. No i nie bredzi jak ten ostatni (czytał z kartki nawet życzenia dla żony), tylko pięknie i z sensem przemawia. Oby mu się udało! A lewactwo to chyba działkę Mocarza z frustracji wzięło, tak bełkocze.
  • ~konstytucjonalista
    2015-08-09 09:00
    BEZCZELNY, BRUTALNY, ABSURDALNY ATAK UNIJNEGO NIEZGUŁY.. na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

    Jak to ocenili internauci, Tusk strzelił eurofocha i nie mając poparcia mediów w Polsce, manipulując faktami, nastawia zachodnie media przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie.


    - Donald Tusk – nie mając po swojej stronie mediów w Polsce bo (...) strzelenie przez niego eurofocha nie zostało w Polsce dobrze przyjęte (...) – przeniósł konflikt na poziom mediów europejskich.


    Donald Tusk udał wielce obrażonego i z rozmysłem, wbrew wcześniejszym oświadczeniom, nie przybył na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Jakoby dlatego, że marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zaprosiła go jako byłego premiera RP a nie jako przewodniczącego Rady Europejskiej.

    - Uzasadniając w powyższy sposób nieobecność Tuska na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy jego współpracownik perfidnie i bezczenie tłumaczył, że Tusk jest jakoby "(...) przede wszystkim szefem Rady Europejskiej, a nie tylko byłym premierem”,

    – co nie jest do końca prawdą albowiem z całym szacunkiem dla osoby i funkcji, Donald Tusk, nie jest żadnym królem, czy prezydentem UE a jedynie przewodniczącym RE (Rady Europejskiej) bo z angielskiego president na język polski należy tłumaczyć przewodniczący lub jeżeli chodzi o stowarzyszenie czy spółkę w Polsce, to prezes.

    Właściwie więc, prawidłowo tłumaczac jego funkcję na język polski, nie można mówić , że Donald Tusk jest szefem RE, bo faktycznie nie jest; jest tylko jej przewodniczącym a w tym konkretnym przypadku jest w tym subtelna ale zasadnicza różnica. Bo przecież Rada Europejska składa się z głów państw lub szefów rządów a przecie w żadnym wypadku nie można rzec, że Donald Tusk jest szefem Bundeskanzlerin Angeli D. Merkel, prezydenta Francois Hollande'a ... czy prezydenta Andrzeja Sebastiana Dudy ...!

    - Dlatego posługując się językiem polskim powinno się używać WYŁĄCZNIE formy "Donald Tusk - przewodniczący RE".

    Jestem prezesem, jednego z polskich stowarzyszeń i do pieczętowania, pisemnej korespondencji zagranicznej używam pieczątki na której oprócz mojego imienia i nazwiska widnieje nazwa sprawowanej funkcji, z angielska - president, obcokrajowcy używają tej formy, zwracając się do mnie w języku angielskim, podczas rozmów czy w kierowanej do mnie korespondencji. Hi!

    Ale z tego powodu, nie każę się przecież w Polsce nazywać królem czy prezydentem.


    Nie tłumacząc adresatom polskich procedur oraz przepisów prawnych i zwyczajów dyplomatycznych ani tej subtelnej różnicy w tłumaczeniu, właściwym znaczeniu i rozumieniu w języku polskim jego funkcji w RE, Donald Tusk, bezczelnie "poskarżył" się na rzekomy brak zaproszenia, na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy, do zachodnich mediów; mail o tym, że były polski premier nie weźmie udziału w ceremonii inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy, ponieważ nie otrzymał zaproszenia, został wysłany do serwisu „Politico”.

    - Jak informował portal, nadzwyczajnie ostra w swej wymowie wiadomość, została wysłana przez zespół prasowy „króla Europy”, który jak widać kontynuując, rozpętaną przez siebie, po klęsce wyborczej w 2005 roku, wojnę polsko-polską, podjął teraz atak przeciw prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejowi Dudzie.


    Wyjeżdżając na unijną posadę w Brukseli Donald Tusk, ponoć historyk z wykształcenia, nie zrzekł się przecież obywatelstwa polskiego a więc powinien pamiętać staropolską maksymę "znaj proporcjum Mocium Panie" - chociaż teraz, wobec jego haniebnej postawy, pełnej pychy i bezczelności należałoby mu chyba rzec "znaj proporcjum chamie przebrzydły" .
  • ~sarkissian
    2015-08-08 19:10
    A czy będzie zdjęcie na którym nasze Słońce PISS robi siusiu?
    Wszak mniej by to obniżało szacunek dla Urzędu.. Każdy sika, ale nie każdy robi z siebie trefnisia.
  • ~szczam na PiS
    2015-08-08 23:57
    przynieśli mu faworki a on zaczął je całować - debil jakiego świat nie widział
  • ~hanka