• ~Proton
  (2016-09-22 19:11)
  Nie podoba mi się mówienie o płodzie jako o człowieku. Płód ma cechy człowieka, ale jeszcze nim nie jest. Wolę określenie - "NOWE ŻYCIE"! Jeśli więc chodzi o zabijanie "nowego życia" to tak, ma to miejsce podczas aborcji. Zwolennicy ochrony "nowego życia" muszą sobie odpowiedzieć, dlaczego tak walczą o chore, niepełnosprawne, niedorozwinięte i obarczone wadami genetycznymi "nowe życie", a w tym samym czasie przymykają oczy na śmierć tysięcy żyjących, zdrowych i ukształtowanych dzieci na świecie, które codziennie są zabijane. Co bardziej czuje - płód, czy żywe dziecko?! Dlaczego więc Ci wszyscy obrońcy życia nie stają w obronie codziennie zabijanych dzieci w Syrii, Afryce itd.?! Tamte dzieci nie są "żywe"? Nie są istotami ludzkimi, myślącymi i czującymi?! Przepraszam za porównanie, ale czy zabijanie zwierząt, które są żywe, mają unikalne, niepowtarzalne DNA, odczuwają ból i strach nie jest równie dużym bestialstwem?! Co na to powiedzą Ci od ochrony życia?! Taki zwierzak w rzeźni również czuje, boi się, odczuwa strach, a zabija się go z zimną krwią!!! Życie tej istoty czującej, o unikalnym DNA nie jest cenne?! Tzw. "obrońcy życia" przymykają oko na to życie, na tą śmierć, na to zabijanie, bo taki zwierzak po śmierci dobrze smakuje?! Można go zjeść, a później krzyczeć w obronie życia i nowego DNA?! Nie chcą widzieć tej śmierci, wolą rozczulać się nad śmiercią płodu, który mówiąc wprost nie jest ukształtowanym człowiekiem, jest "nowym życiem" ale nie jest jeszcze człowiekiem!!!
 • ~a prezes czuwa
  (2016-09-22 18:43)
  a Pani Prezydentowa milczy
 • ~Macisław Kereszeni
  (2016-09-22 18:43)
  O Aborcji powinni decydować Kobieta i Mężczyzna.Niepokalane poczęcie było TYLKO RAZ. MUSI być zgoda oboje partnerów ,i tylko w zagrożeniu życia kobiety na aborcje. I teraz będzie opluwanie ,,w Bośni około plus-minus 85% kobiet urodziło dzieci z gwałtu. A mogły podać się aborcji.
 • ~demos
  (2016-09-22 19:22)
  Sam nie wiem co o tym myśleć. Ten projekt pro-life wydaje mi się zbyt radykalny, ale jestem chrześcijaninem i poparłbym go, bo sumienie mówi mi, że tak trzeba.
 • ~tusk POd wariograf i transmisja na żywo
  (2016-09-22 18:54)
  A bąk,co z bąkiem synalkiem arcykłamcy TuskAmberGolda siedzi ???
 • ~viola63
  (2016-09-22 19:21)
  Nigdy nie skorzystałabym z prawa do aborcji, ale nie wyobrażam sobie, abym tak poważnej decyzji nie mogła podjąć sama! Z jakiej racji za kobiety mają decydować posłowie. Każda decyzja o aborcji jest traumą na całe życie i jeśli kobieta decyduje się na taki krok to należy to uszanować. Łatwo mówić z ławy sejmowej, że dziecko z gwałtu można oddać do adopcji, jeśli na własnej skórze nie odczuwa się tragedii kobiety, młodej dziewczyny, a co najgorsze często jeszcze dziecka.
 • ~kronikarz
  (2016-09-22 19:24)
  Czarne macice są straszne i śmieszne zarazem, straszne w chęci mordowania dzieci a śmieszne z tą idiotyczną żądzą samostanowienia o sobie, z której Bóg się smieje kazdego dnia.
 • ~Kris
  (2016-09-22 20:03)
  Zachwile żałujemy młodzieńca że dostał nocnych zmazów ,bo przecież zmarnował swe nasienie. Więc jak co to zbierz młodzieńcze soki z prześcieradła i wsadź rękę w majty pierwszej napotkanej kobiecie ,bo za gwałt dostaniesz mniejszy wyrok jak za zabicie tych tamtych no wiesz dzieciaczków co zabrałeś rączuniom z pościeli
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.