Przygotowania do beatyfikacji papieża
W najbliższym czasie Watykan oficjalnie zawiadomi rząd Włoch o zbliżającym się "wielkim wydarzeniu" w przyszłym roku, czyli beatyfikacji Jana Pawła II - napisał włoski tygodnik "Panorama".
- Benedykt podpisze. Będzie beatyfikacja
- Jan Paweł II trafił na... glazurę
- Trumna Jana Pawła II relikwią w Polsce?
- Abp Nycz: Będziemy mieli beatyfikację
- Jest podpis. Jan Paweł II będzie świętym
- Jan Paweł II na ołtarzach za rok
- Proces beatyfikacyjny papieża na finiszu
- Kardynał: Nie podoba mi się beatyfikacja
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 2°C max. 23°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Rząd Silvio Berlusconiego otrzyma komunikat od Stolicy Apostolskiej w tej sprawie, gdy Benedykt XVI podpisze dekret o heroiczności cnót papieża-Polaka, formalnie zamykając najważniejszą część procesu beatyfikacyjnego.
Nieoficjalnie wiadomo, że Watykan poinformuje o złożeniu podpisu przez Benedykta XVI w sobotę w południe w biuletynie biura prasowego.
Papież ma zostać beatyfikowany w przyszłym roku - na wiosnę lub, co bardziej prawdopodobne, jesienią. Dziennik "La Stampa" sugerował niedawno, że nastąpi to 16 lub 17 października.
Zawiadomienie włoskiego rządu o szykującym się wielkim wydarzeniu religijnym w Rzymie, zapewne z udziałem setek tysięcy czy też kilku milionów ludzi jest niezbędną formalnością.
Tym samym rozpoczną się logistyczne przygotowania do przyjęcia w Wiecznym Mieście tłumów pielgrzymów, tak jak to było w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowane będą władze Rzymu i włoska Obrona Cywilna. Konieczne będzie wyasygnowanie pieniędzy z budżetu oraz przygotowanie miejsc noclegowych dla pielgrzymów i całego zaplecza sanitarno-gastronomicznego.
























Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!