Dziennik.plŚwiat

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Zachodni Brzeg Jordanu zablokowany

2010-03-12 | Ostatnia aktualizacja: 21:52 | Komentarze: 0 | skomentuj

Izraelski minister obrony Ehud Barak nakazał całkowitą blokadę Zachodniego Brzegu Jordanu na 48 godzin od północy z czwartku na piątek - powiedział rzecznik izraelskich sił zbrojnych.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 26°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Decyzję o blokadzie podjęto "ze względów bezpieczeństwa", z uwagi na ryzyko zamachów. Niewykluczone, że zostanie przedłużona.

Wojsko izraelskie będzie przepuszczać w obie strony transporty humanitarne, przedstawicieli instytucji religijnych oraz 550 nauczycieli - dodał rzecznik.

Armia izraelska systematycznie wprowadza blokadę Zachodniego Brzegu Jordanu podczas świąt żydowskich. Obecna jest pierwszą od ponad roku w okresie, gdy nie przypada żadne święto.

Policja izraelska wzmocniła jednocześnie ochronę wschodniej Jerozolimy i wydała zakaz wstępu na Wzgórze Świątynne mężczyznom poniżej 50. roku życia podczas piątkowej modlitwy. W ubiegły piątek w gwałtownych starciach w tej części miasta obrażenia odniosło kilkadziesiąt osób, w tym 15 policjantów.

Napięcie wzrosło w tym tygodniu po wydaniu zgody przez izraelskie MSW na budowę 1600 nowych domów w zaanektowanej przez Izrael arabskiej części Jerozolimy.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
«