Dziennik.plŚwiat

Niedziela, 12 lutego 2012

Imieniny: Eulalii, Nory, Modesta

Facebook wprowadzi przycisk alarmowy?

2010-03-18 | Ostatnia aktualizacja: 21:55 | Komentarze: 0 | skomentuj

Jeden klik i wzywasz pomoc. Popularny portal społecznościowy Facebook rozważa wprowadzenie przycisku alarmowego, który umożliwiałby natychmiastowe powiadomienie policji o próbie molestowania. To reakcja na apel brytyjskiego rządu, który jest poważnie zaniepokojony wstrząsającą historią 17-letniej Brytyjki.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-02-12

temp. min -28°C max. -1°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Wprowadzenie tak zwanego "panic button" na Facebooku i innych portalach społecznościowych postuluje rząd i organizacje broniące dzieci przed nadużyciami. Przycisk taki mógłby informować o nadużyciach bezpośrednio policję.

Apele o zastosowanie takiego rozwiązania nasiliły się po tym, gdy 17-letnia Brytyjka została porwana, zgwałcona i zamordowana przez mężczyznę, który wykorzystał fałszywy profil na portalu społecznościowym, żeby ją poznać.

Brytyjski minister spraw wewnętrznych Alan Johnson spotkał się w czwartek z przedstawicielami Facebooka. Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym miesiącu w Waszyngtonie. Facebook zapewnia, że jest otwarty na ten pomysł.

Źródło: Dziennik.pl
«