"Fakt" publikuje dziś polską wersję nowej modlitwy, której słowa zostały zatwierdzone przez tzw. Trybunał Rogatoryjny, kościelną instytucję zajmującą się w Polsce przygotowaniem procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły.

Wiadomo już, kto oficjalnie poprosi Benedykta XVI o beatyfikację naszego papieża. 1 maja w Watykanie najważniejszą tego dnia kwestię, która rozpocznie ceremonię beatyfikacyjną Jana Pawła II, wypowie kardynał Agostino Vallini, wikariusz generalny Rzymu. Na słowa kardynała czekać będą miliony w Watykanie i przed telewizorami na całym świecie. Po ceremonialnej prośbie do papieża o beatyfikację Karola Wojtyły, zostanie odczytane nazwisko nowego błogosławionego i jego krótki życiorys. Następnie Benedykt XVI ogłosi Jana Pawła II błogosławionym.

Kardynał Vallini będzie także przewodniczył czuwaniu modlitewnemu, które rozpocznie się 30 kwietnia. On też uczestniczył będzie w ostatnim elemencie beatyfikacji, czyli złożeniu trumny Błogosławionego Karola Wojtyły w Kaplicy Św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. Wcześniej trumna z ciałem Jana Pawła II będzie wystawiona dla wiernych.

MODLITWA O UDZIELENIE ŁASKI PRZEZ WSTAWIENNICTWO SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

* Za zgodą władzy kościelnej kard. Camillo Ruini, Wikariusza Jego Świątobliwości dla Diecezji Rzymskiej