Ostra krytyka Putina. "Tak źle w Rosji nigdy nie było"

| Aktualizacja:
X

Organizacje pozarządowe nie zostawiają suchej nitki na rządach Władimira Putina. Zdaniem obrońców praw człowieka, tak źle po upadku Związku Radzieckiego w Rosji jeszcze nie było.

Nie mają powodów do radości i dumy przedstawiciele rosyjskich władz. Raport Human Rights Watch na temat przestrzegania praw człowieka w Rosji nie pozostawił na nich suchej nitki. "W Rosji nie było jeszcze nigdy tak źle"- tak oceniają sytuację u naszych sąsiadów obrońcy praw człowieka.

Według szefowej departamentu do spraw Rosji i centralnej Azji Rachel Denber, 2012 rok był najgorszym pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji.
Najbardziej dostało się Władimirowi Putinowi. W raporcie Human Rights Watch zwrócono uwagę na pogorszenie się sytuacji w Rosji wraz z objęciem przez niego urzędu prezydenta. W ciągu kilku miesięcy autorytaryzm osiągnął taki poziom, jakiego jeszcze nie było w najnowszej historii Rosji - twierdzą autorzy raportu.

Znana rosyjska obrończyni praw człowieka, szefowa Moskiewskiej Fundacji Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa zgadza się z tymi stwierdzeniami. W rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że Rosja Putina i Miedwiediewa nie jest państwem demokratycznym.  Przedstawiciele Human Rights Watch przypomnieli, że za rok Rosja będzie gospodarzem zimowych Igrzysk olimpijskich. W ich ocenie, poczynania władz nie mają nic wspólnego z duchem olimpizmu.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
 • ~tak
  2013-01-31 17:47
  W Rosji tak żle jeszcze nie było jak za Putina ,a w Polsce tak żle też nie było jak za Tuska.,coś ich łączy.?/
 • ~Mundry
  2013-01-31 15:31
  Putin zastopował finansowanie zagranicznych agentur występujących pod szyldami obrońców praw człowieka i demokracji, więc nic dziwnego że na niego tak teraz zajadle szczekają.
 • ~Litewka
  2013-01-31 15:27
  Rosianie to nie dadzą w kasze dmuchać mają swuj rozum
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.