W poniedziałek poznamy nazwisko nowego papieża?

| Aktualizacja:
X

Od godziny 9.30 członkowie kolegium kardynalskiego obradują w Watykanie nad przyszłym konklawe. Mimo sygnałów, że dyskusja ta może się przedłużyć, media zapowiadają rozpoczęcie wyboru następcy Benedykta XVI na poniedziałek 11 marca.

W tej samej sali, ale w nieco szerszym gronie kardynałowie kontynuują rozpoczętą w poniedziałek dyskusję. Jest wśród nich już 107 elektorów, czyli uprawnionych do udziału w konklawe. Brakuje zatem zaledwie ośmiu.

O tym, że jego termin wyboru papieża jest bliski, świadczy zapowiedź zamknięcia Kaplicy Sykstyńskiej, która wyłączona zostanie od jutra z trasy zwiedzania Muzeów Watykańskich. Zwraca się uwagę, ze kardynałowie wchodzący rano do Watykanu nie byli już tak rozmowni jak wczoraj. Złożyli bowiem przyrzeczenie, że zachowają w tajemnicy wszystko, co mówi się na sali obrad.

Zakończą się one dziś już wczesnym popołudniem, po czym będzie tradycyjne już spotkanie z rzecznikiem prasowym księdzem Federico Lombardim.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  Powered by ContentStream
  • ~sukmancom sie nie spowiadam
   2013-03-05 16:03
   To moze ten Nowy Papierz cylibat w koncu zrzuci, to nie bedzie strachu dziecko do kosciola poslac, jak sie te ksieza beda mogli zenic i doooopy swoich zon beda w domu orac a nie niewinnych dzieci.
  • ~POLACY NIE MAJA SZANS NAWET NA PIERWSZA SETKE
   2013-03-05 14:51
   MOIM ZDANIEM STASIEK DZIWISZ MA SZANSE ZEBY TYLKO UCALOWAC PIERSCIEN NOWEGO PAPIEZA. RESZTA POLSKIEGO ZESPOLU KARDYNALSKIEGO NIE MA SZANS NAWET NA TO. POLACY SA NIEPROSZONYMI GOSCMI W WATYKANIE. A DLACZEGO TAK SIE STALO: BO ZA CZASOW JPII 100 POLSKICH AGENTOW UB, GLOWNIE POLSCY KSIEZA DIALALI W WATYKANIE.
   TAK WIEC DRUZUNA POLSKA NIE MA SZANS NA ZAKWALIFIKOWANIE SIE NAWET W PIERWSZEJ SETCE. POLSKI OBRZADKOWY KATOLICYZM, WIARA W POSREDNIKOW A NIE W PANA BOGA I JEZYSA CHRYSTUSA, ROZPUSTA MATERIALNA, BRAK FUNDAMENTALNEJ WIEDZY RELIGIJNEJ, ZLA INTERPRETACJA RELIGII - DYSKWALIFIKUJE DTUZYNE POLSKA NA WIELKI WIEKOW AMEN.
  • ~gut
   2013-03-05 16:50
   starzyki nigdy nie dopusza aby mlodzi mieli co orac ,bo sami juz nie maja czym orac ,bo co mieli to zaglada im na robaki.
  • ~pop
   2013-03-05 17:53
   chciałbym aby nowym papieżem został Afrykanin - to im się należy za te wieki niewolnictwa i poniżania,
  • ~gamal
   2013-03-06 11:38
   "Wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej" (Rzym. 3:23).
   Zanim ktoś zdoła rozwinąć wiarę, dzięki której ocali życie, musi sobie uzmysłowić, że jest grzesznikiem. Myśl ta nie będzie obca osobom, które od dzieciństwa wierzą w Boga i chociaż trochę znają Biblię (Kazn. 7:20). Jednak w niektórych rejonach świata ludzie nie są wychowywani w poczuciu, że urodzili się grzesznikami - że odziedziczyli grzech. Zapewne zdają sobie sprawę, iż popełniają błędy, mają niepożądane cechy i może dopuścili się czegoś złego. Te same zachowania widzą też u innych. Jednak ze względu na środowisko, w którym dorastali, nie rozumieją prawdziwych przyczyn tego stanu rzeczy. Co ciekawe, w niektórych językach nazwanie kogoś grzesznikiem sugerowałoby, że jest on przestępcą albo co najmniej złamał obowiązujące reguły. Człowiek wychowany w takim otoczeniu raczej nie będzie skłonny myśleć o sobie jako o grzeszniku w sensie, w jakim użył tego określenia apostoł Paweł!!
  • ~007
   2013-03-05 18:38
   murzyna na papierza żeby białasy całowali go po rękach to by były jaja
  • ~Don Pedro Andree
   2013-03-08 22:05
   Jedno co jest pewne... Papiezem na pewno nie bedzie murzyn... glupio by wygladal w bialym :D A tak zupelnie powaznie... kto zostanie Papiezem tak naprawde ciezko stwierdzic :/ Po Abdykacji Benedykta XVI w pierwszej kolejnosci pojawiali sie kar.Peter Tirkson i kard.Francis Arinze jako potencjalni Kandydaci z Afryki. Potem pojawilo sie nazwisko kard.Scola a takze kard.Ravasi... obaj z Wloch... zaraz potem kard.Tarcisio Bertone... padlo takze nazwisko Angelo Sodano... a pogloski o kard. z Afryki ucichly. Potem zaczeto pisac/mowic o kandydatach z USA i Kanady... faworytem rowniez stal sie kard.Jorge Bergoglio z uwagi na to ze zajal II miejsce na poprzednim Konklawe... a teraz mamy faworyta z Brazylii. A czy ktos wziol pod uwage to, ze przy wyborze Papieza Polaka... po smierci Albino Lucianiego (Jan Pawel I) nikt nie bral Go pod uwage a Jego nazwisko zostalo zaproponowane przez kardynala z Austrii w trakcie trwania Konklawe? Moze tym razem tez tak bedzie i Papiezem zostanie ktos o kim sie nie mowi w ogole.
   PS. Co do niektrych komentarzy... brak slow :/ Pozdrawiam
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.