Do zdarzenia doszło na południe od bazy Ghazni podczas patrolu wykonywanego przez żołnierzy ze składu Zespołu Bojowego CHARLIE. W wyniku wybuchu miny-pułapki ciężkie obrażenia odniósł plutonowy Jan Kiepura, dowódca drużyny zmotoryzowanej. Na miejscu zdarzenia rannemu udzielono pomocy medycznej, jednakże nie udało się uratować życia żołnierza - informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Plutonowy Kiepura rozpoznawał teren i ubezpieczał miejsce wykonania zadania przez amerykański zespół oczyszczania, który sprawdzał, czy droga jest wolna od min. Rejon zdarzenia był ubezpieczany z powietrza przez polskie śmigłowce bojowe. Dodatkowo, po zdarzeniu na miejsce wezwano wsparcie w postaci amerykańskich śmigłowców. Na miejscu nie było kontaktu ogniowego z przeciwnikiem - czytamy w komunikacie.

Plutonowy Jan Kiepura służył w wojsku od 2007 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1 batalionie Strzelców Podhalańskich ze składu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Był doświadczonym żołnierzem, instruktorem walki. Była to jego druga misja zagraniczna. Wcześniej służył w Afganistanie na szóstej zmianie. Był żonaty, osierocił dwóch synów, miał 35 lat.