Rakiety rozmieszczone przy granicy z Polską? Ostra odpowiedź Rosji

| Aktualizacja:
X

Rosja może na swoim terytorium rozstawiać rakiety gdzie chce - oświadczył rosyjski minister obrony. Siergiej Szojgu w ten sposób odniósł się do krytyki w sprawie rozmieszczenia przez Rosję kompleksów rakietowych w obwodzie kaliningradzkim.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony rozlokowało nowoczesne systemy rakietowe Iskander-M w Kaliningradzie i Kraju Krasnodarskim. Ma to być odpowiedź Rosji na rozbudowę w Europie amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

W ubiegłym tygodniu prezydent Władimir Putin zarzucił krajom NATO i USA stawianie rakiet w różnych częściach świata.

- My też jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde wyzwanie polityczne i technologiczne - zapowiedział Putin, dając do zrozumienia, że będzie budował własny system obrony przeciwrakietowej.

- Mamy czym odpowiedzieć na działania Zachodu, a we własnym kraju możemy stawiać rakiety gdzie nam się podoba  - stwierdził cytowany przez rozgłośnię Echo Moskwy minister obrony Siergiej Szojgu. Pojawienie się Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim wywołało falę krytyki w krajach graniczących z Rosją, między innymi w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Udostępnij na Facebooku
  • ~marian
   2013-12-19 07:38
   Panie szojgu, ale u was jeszcze są potrzebne przemiany gospodary na wzór Nasz z czasów balcerowicza. A do tego potrzebni są wam i jaruzele, i kiszczaki, ale i nawet Polski kościół - bo on ich dzielnie w tym wspierał, a Nas okłamywał. I dopiero na tej kanwie - możecie szojgo powiedzieć, że jesteście podobni do Nas.
  • ~Kaczor Donald
   2013-12-19 06:59
   "młody" - nie kompromituj się matołku.
  • ~pisowski pisowiec
   2013-12-19 06:58
   Rosja ma Polskę tam, gdzie wśliznął się Tusk Putinowi (pod Smoleńskiem).
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.