Rakiety rozmieszczone przy granicy z Polską? Ostra odpowiedź Rosji

2013-12-18 21:26 | Aktualizacja: 21:23
Rakiety

Rakiety / Shutterstock)

Rosja może na swoim terytorium rozstawiać rakiety gdzie chce - oświadczył rosyjski minister obrony. Siergiej Szojgu w ten sposób odniósł się do krytyki w sprawie rozmieszczenia przez Rosję kompleksów rakietowych w obwodzie kaliningradzkim.

reklama


Rosyjskie Ministerstwo Obrony rozlokowało nowoczesne systemy rakietowe Iskander-M w Kaliningradzie i Kraju Krasnodarskim. Ma to być odpowiedź Rosji na rozbudowę w Europie amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

W ubiegłym tygodniu prezydent Władimir Putin zarzucił krajom NATO i USA stawianie rakiet w różnych częściach świata.

- My też jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde wyzwanie polityczne i technologiczne - zapowiedział Putin, dając do zrozumienia, że będzie budował własny system obrony przeciwrakietowej.

- Mamy czym odpowiedzieć na działania Zachodu, a we własnym kraju możemy stawiać rakiety gdzie nam się podoba  - stwierdził cytowany przez rozgłośnię Echo Moskwy minister obrony Siergiej Szojgu. Pojawienie się Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim wywołało falę krytyki w krajach graniczących z Rosją, między innymi w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.reklama
Źródło: IAR
Wypowiedzi: 44
 • ~Śmiech_na_sali2014-03-16 18:30

  Putin skoro masz jaja wcisnij guzik i miejmy to już z dyni bo rzygać mi się chce od tego twojego wielkiego EGO. Nie masz JAJ! i niech do was wszystkich dotrze że żadnej wojenki nie będzie. Pokaz pawich piórek jedynie co

 • ~gwto2014-03-13 09:07

  Moim zdaniem przewodnim hasłem NATO jest: Nie - Atakować -Tylko - Oskarżać

 • ~Bader2014-03-12 22:24

  Rosja może wszystko na swoim terytorium. To oczywiste i zrozumiałe. Nie mogę tylko pojąć dlaczego Polska nie prowadzi prac nad konstrukcją broni atomowej? A może się mylę?

 • ~kulfon2013-12-20 20:03

  a gdzie te rakiety ? i kiedy? tego Dziennik nie wie, byle otumanic, i zarobic. wstyd poskim dziennikarzynom .

 • ~bandycki kraj2013-12-19 23:14

  Oficjalne zwrócenie się o pomoc wojskową do NATO – obecnie jedynym racjonalnym rozwiązaniem przed imperialnymi knowaniami Kremla!

  Polska nie ma w swoim arsenale militarnym żadnych środków obronnych którymi mogłaby skutecznie chronić swoje terytorium przed rosyjskimi rakietami wyposażonymi w głowice nuklearne. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości odpowiedzenia na imperialną zaczepkę Rosji. I to w sposób bardzo dla Rosji bolesny.

  Zagrożenie jakie dla Polski stanowią rosyjskie rakiety w obwodzie kaliningradzkim jest dużo większe niż np. zagrożenie płynące dla Turcji z arsenałów syryjskich. W związku z tym, opierając się na precedensie tureckim, jak najbardziej zasadne byłaby zgłoszenie oficjalnej prośby przez nasz kraj o rozmieszczenie w północno-wschodniej Polsce NATO-wskich baterii przeciwrakietowych i utrzymywania ich tam do czasu aż Rosja wycofa swoje rakiety.

  >>> Umieszczenie sił zbrojnych NATO w pobliżu granic Rosji jest tym, czego ten kraj obawia się najbardziej. Zdecydowane postawienie sprawy rozmieszczenia przechwytujących pocisków antyrakietowych "Patriot" przez Polskę jako reakcji na rosyjską prowokację byłoby więc dla Putinowskiej Rosji najbardziej bolesną odpowiedzią.<<<

  Gdyby niektóre kraje NATO, w szczególności Niemcy, obawiały się reakcji Rosji na umieszczenie ich pocisków przeciwrakietowych w Polsce, nasz kraj powinien im zaproponować alternatywę, w postaci dofinansowania zakupu przez Polskę rakiet "Patriot" do obrony naszego terytorium. W końcu członkostwo w NATO do czegoś zobowiązuje. Jeżeli Niemcy nie chcieliby wspomóc naszego kraju swoją bronią, to powinni zrobić to swoimi euro.

  Wielu stawia pytanie, czy pozujący na macho zdRadek koszerbaum ma "cojones" by zdobyć się na takie działanie, czy też pójdzie na łatwiznę wybierając płaszczenie się przed Ławrowem, (co gwarantuje mu w nagrodę poklepanie po plecach w Moskwie i Berlinie) ?

  Zatem – "Qué COJONES Sikorka"?

  Czas najwyższy nazwać rzecz po imieniu:
  Rozmieszczenie baterii 48 ofensywnych rakiet Iskander-M z głowicami jądrowymi tuż przy polskiej granicy, to klasyczny przykład politycznego terroryzmu. W pokojowych czasach - karygodny, bandycki czyn wymachiwania atomową pałką, mający zastraszyć i podporządkować Kremlowi Polaków, Litwinów, Łotyszów, Estończyków, nawet... Niemców (Berlin na celowniku, przy zasięgu nowej generacji Iskanderów do 700 km).

 • ~kazik2013-12-19 20:48

  Putin sprzeda Kaliningrad Niemcom a ten teatr jest preludium do interesu aby wszyscy byli zadowoleni .Nas morze rozwalić z każdego miejsca choćby zmorza

 • ~ALA2013-12-19 18:04

  Brawo PUTIN

 • ~bolon2013-12-19 17:41

  Putin wlasnie zdementowal doniesienia z polski jakoby staly jakies rakiety !!! ktos znowu zrobil w balona polskich oszolomom patryjotycznym , hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • ~hengaj2013-12-19 16:47

  ZE WSZYSTKIMI SĄSIADAMI POWINNO ŻYĆ SIĘ W POPRAWNYCH UKŁADACH JEŻELI NIE CHCE MIEĆ SIĘ KŁOPOTÓW. ZŁOŚĆ I ZŁO JEST
  ZŁYM DORADCĄ.

 • ~grom522013-12-19 15:12

  Raport o stanie rosyjskiej BURDEL ARMII :
  1. Najnowocześniejsza łódź podwodna Kursk - przy próbie odpalenia torpedy - popełnia samobója i tonie.
  2. W czasie manewrów nad Morzem Kaspijskim - pogubione rakiety na plażach.
  3. W czasie wojny z Gruzją wybucha co trzecia bomba.
  4. Na trzy samoloty bojowe - lata jeden ( pozostałe dwa - to magazyn części zapasowych ).
  5. Próba wyniesienia na orbitę jakiegoś ruskiego złomu za pomocą rakiety PROGRES - kończy się w krzakach kilka kilometrów dalej.
  6. Najnowsza chluba Rosji satelita EXPRESS AM-4 przepada bez wieści.
  7. Wielogłowicowa rakieta na paliwo stałe do przenoszenia głowic nuklearnych ( następczyni Topol-M i Jars ) - po wystrzeleniu spada na terenie kosmodromu.
  8. Na atomowym okręcie podwodnym Jekaterynburg wybucha pożar.
  9. Samolot bombowy SU-24 zapalił się i wybuchł podczas lądowania.
  10. 15-go stycznia spadły do oceanu szczątki rosyjskiej sondy marsjańskiej FOBOS-GRUNT, która nie trafiła na planowaną trajektorię lotu.
  11. Najnowszy rosyjski myśliwiec SU-30MK2 ( następca SU-27 ) - w czasie lotu testowego zapalił się i spadł do tajgi ok. 130 kilometrów od miejsca startu.

  12. Rosyjski samolot wojskowy Antonov An-30B biorący udział w międzynarodowym programie "otwartych przestworzy" wypadł z pasa na lotnisku w Czasławiu, w centrum Czech, i zaczął płonąć.

  13. 15 stycznia z poligonu w Plesiecku wystartowała rakieta „Rokot” która wyniosła na okołoziemską orbitę trzy satelity szpiegowskie typu „Rodnik”. Jeden z nich przepadł i do dziś nie uzyskano nad nim kontroli. To dlatego ruskie wystrzeliły trzy. Według zasady " żeby latać mógł jeden - trzeba trzech " ( na lotnisku jeden samolot lata - a dwa następne to magazyn części zapasowych - patrz punkt 4.).

  14. 2 lipca 2013 z kosmodromu Bajkonur wystrzelono rakietę PROTON M z trzema satelitami GLONASS będącymi elementami rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej, odpowiednika amerykańskiego GPS.
  Proton M po zaledwie kilkunastu sekundach uległ awarii, jeden z silników miał problemy z ciągiem, rakieta wykonała niekontrolowany skręt, po czym rozpadła się na części które spadły 2,5 kilometra od wyrzutni.

  15. Wstrzymano testy strategicznych okrętów podwodnych po tym jak międzylontynentalna rakieta balistyczna " Buława " po wystrzeleniu pokazała ruskim "F... You Finger" i poleciała sobie nie tam gdzie ruscy chcieli.

  Ciąg dalszy napewno nastąpi...

  W tej sytuacji straszenie nas ruskimi rakietami - to kpina. Uważajcie ruscy żebyście sobie sami w d... nie strzelili takim złomem.
  Pozdrowienia dla carewicza putina.


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV