Chiński lodołamacz "Śnieżny Smok" utknął na Antarktydzie

| Aktualizacja:
X

Wczoraj uratowano 52 pasażerów rosyjskiego statku "Akademik Szokalski", który został unieruchomiony pośród lodów Antarktydy. W akcji brał udział chiński śmigłowiec. Dziś los jednostki badawczej podzielił jednak chiński lodołamacz, z pokładu którego wczoraj startował śmigłowiec ratowniczy.

Pasażerowie rosyjskiego statku swoją wolność zawdzięczają "Śnieżnemu Smokowi". Taką nazwę nosi bowiem chiński lodołamacz, któremu udało się dopłynąć najbliżej jednostki uwięzionej w lodach Antarktydy. To z jego pokładu wystartował śmigłowiec, który uratował pasażerów rosyjskiej jednostki. 52 uczestników rejsu zostało przetransportowanych na australijski lodołamacz "Aurora Australis", znajdujący się już na otwartych wodach.

Dziś okazało się, że chińska jednostka sama może potrzebować pomocy. "Śnieżny Smok" również na razie jest unieruchomiony. Próbę odpalenia silników lodołamacza zaplanowano na jutro. Pokrywa lodowa w miejscu, do którego dopłynął "Akademik Szokalski" sięga nawet 3 metrów grubości.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~Bolo
   2014-01-03 14:32
   W Sylwestra 1981 też się nachlałem, jak smok, i utknąłem w zaspie! Ledwo mnie wyciągnęli!
  • ~StJ
   2014-01-03 21:49
   Ta historia zaprzecza tezie o ocieplaniu się klimatu, o topnieniu lądolodu Antarktydy!! Dwa Lodołamacze uwięzione w lodach Antarktyki!! Za dwa miesiące koniec antarktycznego lata i nawet słynny lodołamacz Lenin ich nie uwolni!! Histeria z ocieplaniem się klimatu to hucpa obliczona na zyski tzw. producentów czystej energii!!Za głuPOtę Tuska zapłaci głupi POlski POdatnik, bo ceny energi wzrosną o 100%!!
  • ~Eric - Melbourne
   2014-01-04 01:38
   Nie maja innego wyjscia , musza czekac na upragniony '' global warming''.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.