Polscy biskupi rozpoczęli wizytę "ad limina Apostolorum”. Przez tydzień 90 hierarchów przedstawi w Watykanie sytuację Kościoła w Polsce i wysłucha rad Franciszka. Duchowni podkreślają, że papież jest dobrze zorientowany w tym jak wygląda nasz Kościół.
Biskupi podzieleni na grupy A, B i C będą opowiadali o sytuacji w swoich diecezjach. To będzie taki zasadniczy przegląd, który doda biskupom sił do pracy - mówi Marcin Przeciszewski z Katolickiej Agencji informacyjnej. Sami duchowni zapewniają, że są gotowi na przyjęcie uwag.

Sebastian Duda filozof i teolog związany z katolickim pismem "Wieź" zwraca uwagę, że polscy hierarchowie jakby do końca nie rozumieli priorytetów Franciszka. Chociażby tych związanych z ubóstwem i troską o ubogich, które jak podkreśla - dla papieża są jednymi z najważniejszych problemów współczesnego świata. Podzieleni na grupy biskupi odwiedzą różne kongregacje watykańskie. Najważniejsze będzie jednak ostatnie spotkanie z papieżem, kiedy skieruje on słowo do całego Kościoła w Polsce.