"Rossijska Gazieta" już w pierwszym zdaniu przekonuje, że podjęta przez bojówki próba przejęcia budynków rządowych zakończyła się ofiarami. Dziennik szczegółowo opisuje wczorajsze wydarzenia w Kijowie, koncentrując się na wtargnięciu grup radykałów do budynku należącego do Partii Regionów.

- Gdy weszli do budynku, brutalnie pobili wszystkich, którzy byli w środku. Z kobiet zdejmowali biżuterię i odzież. Dwóch działaczy partyjnych zabili - można przeczytać w rządowym dzienniku.

Gazeta zwraca uwagę, że tak zwani rewolucjoniści uprowadzili trzech prawników rządzącej partii. - Jednego z nich, pobitego i ze śladami tortur, znaleźli później stróże prawa - cytuje "Rossijskaja Gazieta" przedstawicieli Partii Regionów.

Z kolei "Moskiewski Komsomolec" cytuje wypowiedź rosyjskiego deputowanego, politologa Konstantina Zatulina, który twierdzi, że obecnie w najtrudniejszej sytuacji znalazł się prezydent Ukrainy. W ocenie Rosjanina, Wiktor Janukowycz coś chciałby zrobić, ale się boi. Zatulin twierdzi, że ukraiński prezydent stracił już możliwość lawirowania między Wschodem a Zachodem.

INFORMACJE, RELACJE, ZDJĘCIA - ZOBACZ, CO SIĘ DZIEJE NA UKRAINIE >>>