Dziś rano był w Soborze Michajłowskim, w którym jest szpital z rannymi z Majdanu - poinformował IAR rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Ze względów bezpieczeństwa tam też rozmawiał z komendantem Euromajdanu Andriejem Parubijem, choć wcześniej planowano wizytę na centralnym placu Kijowa, opanowanym przez protestujących.

Wszyscy, z którymi się spotkał minister, podkreślali, że najważniejsze są działania na rzecz przywrócenia spokoju i powstrzymania dalszego rozlewu krwi. Apelowali do Sikorskiego, żeby takie przesłanie przekazał prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi

Po rozejmie? Strzelanina w Kijowie. Snajper otworzył ogień... RELACJA W DZIENNIK.PL

Szef polskiej dyplomacji najpierw spotka się z ministrami spraw zagranicznych Niemiec i Francji, a następnie razem udadzą się do ukraińskiego prezydenta. Spotkanie z zaplanowane jest na godzinę 9.30 naszego czasu. Potem odbędzie się konferencja prasowa trzech ministrów. W planach jest także spotkanie z liderami opozycji.

Wczoraj w nocy minister Sikorski spotkał się z jednym z liderów opozycji Arseniejem Jaceniukiem. - Była to krótka raczej nieformalna rozmowa. Dziś prawdopodobnie dojdzie do spotkania z trzema liderami opozycji - informuje Marcin Wojciechowski.

Po południu w Brukseli odbędzie się natomiast nadzwyczajne spotkanie unijnych szefów dyplomacji. Tam zapadnie decyzja o ewentualnych sankcjach. Jeśli państwa zdecydują o ich nałożeniu, to wejdą one w życie już w piątek. Możliwy jest zakaz wjazdu na teren Unii, zamrożenie aktywów finansów w europejskich bankach i embargo na dostawy broni.