W Internecie pojawiły się zdjęcia snajperów w czarnych ubraniach leżących na dachach. Ślady od kul widać na okolicznych budynkach. 

Uczestnicy Majdanu ogłosili, że zatrzymali snajpera, który miał strzelać do sił milicyjnych z budynku Konserwatorium. Na samym majdanie po ostrych starciach z Berkutem protestujący przeszli do kontrataku w stronę ulicy Instytuckiej, zajęli armatkę wodną, z której milicja polewała ich wodą, odbili barykadę i posunęli się w stronę dzielnicy rządowej rządowego.

informacje o odbiciu przez manifestantów pobliskiego Pałacu Październikowego. Na ulicy Instytuckiej zebrało się około 3 tysięcy protestujących. Reszta umacnia pozostałe na Majdanie barykady. Protestujący idą również w stronę ulicy Hruszewskiego, odbili zajętą przez milicję barykadę przy budynku Związków Zawodowych.
W pobliskim parlamencie zarządzono ewakuację. Rada Najwyższa nie zbierze się dzisiaj, ani jak zdecydowano w ciągu najbliższych dni. Pod parlamentem stoją oddziały Berkutu.

Dziennikarze "Kyiv Post" informują o co najmniej 35 zabitych. 10 ciał znajduje się w Hotelu Ukraina, gdzie zorganizowano punkt medyczny. Informację o zabitych, których ciała tam złożono, potwierdza specjalny wysłannik IAR Radosław Czarnecki. Kolejne ciała znajdują się w budynku poczty, zajętym przez protestujących. Z kolei w Hotelu Kozackim jest co najmniej 15 ciał, według znajdujących się tam lekarzy, następne 7 ciał ma zostać tam wkrótce przyniesionych.

INFORMACJE, RELACJE, ZDJĘCIA - ŚLEDŹ NA ŻYWO WYDARZENIA NA UKRAINIE >>>