Kolejny dzień wielkich zmian na Ukrainie. Podczas wznowionych dziś obrad Rada Najwyższa zdecydowała o czasowym przekazaniu obowiązków prezydenta przewodniczącemu parlamentu - Ołeksandrowi Turczynowi. Deputowani przegłosowali także dymisję ministra spraw zagranicznych. Postanowili również, że do wtorku zostanie utworzony Rząd Jedności Narodowej. Ta sprawa została nazwana przez przewodniczącego "priorytetową".

Rada Najwyższa zadecydowała także o odwołaniu dyktatorskiego prawa z 16 stycznia. Posłowie postanowili również, że luksusowa rezydencja Wiktora Janukowycza przechodzi na własność państwa. Chodzi o willę nazywaną "Meżyhiria", przejętą wczoraj przez demonstrantów.
Jeszcze dziś w parlamencie może też dojść do powołania nowej koalicji i wyboru nowego premiera. Kandydaci na premiera o których się mówi, to uwolniona wczoraj z więzienia Julia Tymoszenko, szef frakcji Batkiwszczyna Arsenij Jaceniuk, oraz były szef MSZ Petro Poroszenko - prywatnie właściciel fabryk słodyczy. Wczoraj posłowie przegłosowali dymisję Janukowycza i zwolnienie z więzienia Julii Tymoszenko. Z grona opozycji powołano też pełniących obowiązki szefów niektórych ministerstw. Opozycja faktycznie przejęła władzę.