Co planuje Rosja? NATO zna plany Putina

2014-02-26 20:25 | Aktualizacja: 20:22
Centrum Moskwy

Centrum Moskwy / Shutterstock)

Czy nagłe ćwiczenia rosyjskiej armii to generalna próba przed atakiem na Ukrainę? Sekretarz Generalny NATO twierdzi, że zna dokładne plany rosyjskich manewrów - Moskwa przekazała je strategom paktu.




Rosja poinformowała NATO o szczegółach ćwiczeń organizowanych na zachodzie kraju. Taką wiadomość przekazał w Brukseli Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.Prezydent Rosji polecił dziś ministerstwu obrony sprawdzenie gotowości bojowej armii. Jego rozkaz postawił na nogi 150 tysięcy żołnierzy. Władimir Putin ogłosił alarm dla zgrupowań dwóch Okręgów Wojskowych Federacji Rosyjskiej: Zachodniego i Centralnego.

W manewrach wezmą też udział jednostki taktyczne: wojsk powietrzno-desantowych, obrony kosmiczno-powietrznej i transportu lotniczego dalekiego zasięgu.
Choć oficjalnie nikt nie poinformował, że ćwiczenia mają związek z wydarzeniami na Ukrainie, to większość ekspertów twierdzi, że tak właśnie jest. 






Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 11
  • ~Wańka2014-02-27 05:50

    wojska komiczno-powietrzne.

  • ~libe2014-02-27 05:42

    Jesli Rosja zaatakuje Ukraine, to nlezy jej natychmiast w tym pomoc. Po pierwsze, podobnie jak w Afganistanie i Iraku, najlepsze cwiczenie wojska odbywa sie gdy strzelaja do zywych celow. Ten punkt widzenia prezentowaly wszystkie partie polityczne od LSD przez PiS do PO. Po drugie, nasza inerwencja jednak moze byc bezkrwawa, bo trudno kogos zastrzelic z puzonu lub skrzypiec, a przeciez oprocz Orkiestry Wojskowej nic juz nie mamy (no, sa jeszcze przekrety Bumaru i chrabiego, ale tym sie nikogo nawet nie skaleczy). Po trzecie, taka inerwencja bylaby wspanialym przeslaniem pokojowym dla swiata, wyobrazcie sobie, wspolna akcja militarna Moskwy i panstw NATO. Czy to nie warte proby? No???

    Wobec tego, chlopakwo w kamasze, na tanki i sru na Kijow!

  • ~bodzio .2014-02-27 00:41

    ten pan Putin powinien sie zglosic do poradni psychiatrycznej ...ot tak dla upewnienia sie czy wszystko jest .ok

  • ~rody2014-02-26 23:49

    kijów to miasto carskie czyli Rosyjskie Lwów wołyń to pra stare polskie grody trzeba to odzysakać ukrainców pogonić ..ale oco chodzi usa nie mam pojęcia może gloryfikują upa...

  • ~bebebee2014-02-26 22:33

    jasnowidze wrózbici kler oni wiedza ale nie powiedza tak jak siała baba mak a dziad wiedział nie po wie dział a to było kasa dla kleru za darmo cała polska utrzymuje nierobów haha karmcie kler nie naukowców lepsze cuda niz NAUKA polska to ciemniactwo buractwo popisy sld krzyzactwo

  • ~Kosmiczne jaja (s.f.)2014-02-26 22:17

    Putin zna plany NATO

    NATO zna plany Putina.
    Putin zna plany NATO.
    No to skoro Wiecie o tym wszystkim
    to napiszcie te News na dobranoc,
    aby ludzie wiedzieli co ich jutro czeka

  • ~NATO zna plany - napiszcie jakie !2014-02-26 22:14

    NATO zna plany Putina.
    Z calym szacunkiem, ale czy Wy wogole wiecie co piszecie ?

  • ~benek2014-02-26 21:05

    Angela Merkel marzy aby pomietosil ja Domagarow a Putin jak mietosi Kabajewa to wyobraza sobie ze to jest Scorupco ot takie ludzkie mazenia i plany