Co planuje Rosja? NATO zna plany Putina

| Aktualizacja:
X

Czy nagłe ćwiczenia rosyjskiej armii to generalna próba przed atakiem na Ukrainę? Sekretarz Generalny NATO twierdzi, że zna dokładne plany rosyjskich manewrów - Moskwa przekazała je strategom paktu.

Rosja poinformowała NATO o szczegółach ćwiczeń organizowanych na zachodzie kraju. Taką wiadomość przekazał w Brukseli Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.Prezydent Rosji polecił dziś ministerstwu obrony sprawdzenie gotowości bojowej armii. Jego rozkaz postawił na nogi 150 tysięcy żołnierzy. Władimir Putin ogłosił alarm dla zgrupowań dwóch Okręgów Wojskowych Federacji Rosyjskiej: Zachodniego i Centralnego.

W manewrach wezmą też udział jednostki taktyczne: wojsk powietrzno-desantowych, obrony kosmiczno-powietrznej i transportu lotniczego dalekiego zasięgu.
Choć oficjalnie nikt nie poinformował, że ćwiczenia mają związek z wydarzeniami na Ukrainie, to większość ekspertów twierdzi, że tak właśnie jest. 

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  • ~benek
   2014-02-26 21:05
   Angela Merkel marzy aby pomietosil ja Domagarow a Putin jak mietosi Kabajewa to wyobraza sobie ze to jest Scorupco ot takie ludzkie mazenia i plany
  • ~kuku
   2014-02-26 21:03
   jezeli woogóle cos bedzie to tylko czeski wariant rosjanie tak sie wymieszali z ukraina ze to jeden naród a kler miesza jak zwykle czy to rzymski grecki czy popy ohy da
  • ~ENTER
   2014-02-26 20:55
   Moskwa przekazała to co chciała przekazać ...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.