Amerykański sekretarz stanu John Kerry nazwał rosyjską interwencję na Krymie aktem agresji i grozi poważnymi konsekwencjami. Kerry wzywa Rosję, by zeszła z drogi konfrontacji i oferuje rozmowy dyplomatyczne. 

W wywiadzie dla telewizji CBS John Kerry nazwał działania Rosji na Krymie "niewiarygodnym aktem agresji".

To szokujący, świadomy wybór Władimira Putina, by dokonać inwazji na inny kraj. Rosja naruszyła suwerenność Ukrainy i swoje międzynarodowe zobowiązania - powiedział Kerry dodając, że "w XXI wieku nie dokonuje się inwazji w dziewiętnastowiecznym stylu pod całkowicie sfabrykowanym pretekstem". 

Papież Franciszek ponownie zaapelował o nieustawanie w modlitwie za Ukrainę . Mówił o tym podczas południowej modlitwy Anioł Pański, a jego słowa były również skierowane do wspólnoty międzynarodowej.

Papież powiedział, że sytuacja, jaką przeżywa Ukraina, jest “delikatna”. Wyrażając nadzieję, że Ukraińcy postarają się przezwyciężyć nieporozumienia i przystąpić do wspólnej budowy przyszłości swego kraju, Franciszek skierował do wspólnoty międzynarodowej żarliwy apel o wspieranie wszelkich inicjatyw służących dialogowi i zgodzie.