Rosyjski minister spraw zagranicznych z 2-dniową wizytą w Hiszpanii. Siergiej Ławrow spotkał się w Madrycie z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton, premierem Mariano Rajoyem (czyt. rahojem) i królem Juanem Carlosem.

Zarówno przebieg spotkań, jak i ich rezultaty trzymane są w tajemnicy. Rozmowa z Catherine Ashton odbyła się w rezydencji ambasadora Federacji Rosyjskiej z dala od kamer. Potem Ławrowa przyjął premier Rajoy, a na końcu król Juan Carlos w Pałacu Zarzuela. Wiadomo jedynie, że poruszano temat sytuacji na Ukrainie, wobec której hiszpański rząd wciąż nie zajął oficjalnego stanowiska - prawdopodobnie dlatego, że Hiszpania liczy na poparcie Rosji w otrzymaniu miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Jak się dowiedziało Polskie Radio w Biurze Prasowym Rządu, rano Siergiej Ławrow będzie rozmawiać z szefem hiszpańskiej dyplomacji Jose Manuelem Garcią-Margallo, po czym uda się do Rzymu, a następnie do Paryża. Niewykluczone, że w którymś z tych miast spotka się z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerry'm.