Wiktor Janukowycz jest poszukiwany przez naród ukraiński, który domaga się zatrzymania i uwięzienia Janukowycza za zbrodnie przeciwko ludzkości. Prosimy ludzi z całego świata o przesyłanie nam jakichkolwiek informacji o wyżej wymienionym bandycie  - brzmi napis pod zdjęciem, jaki można znaleźć na stronie ukrconsulate.com.

Strona utrzymana w niebiesko-żółtych - a więc narodowych barwach Ukrainy - informuje, że jest oficjalną witryną Konsulatu Generalnego Ukrainy w Toronto. Publikuje porady prawne, informacje o wizach, ma nawet dwie wersje językowe. A w kontakcie wyświetla się oficjalny adres mailowy ukraińskiego konsulatu.

Zapytaliśmy, czy na stronę przypadkiem nie włamał się hacker, a jeśli publikacja była zamierzona, to czy kontrowersyjna akcja była konsultowana z ukraińskimi władzami. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać.

Informujemy, że na oficjalnej stronie internetowej Konsulatu Generalnego Ukrainy w Toronto znajduje się pod adresem: www.toronto.mfa.gov.ua - poinformowały nas służby dyplomatyczne z prawdziwego ukraińskiego konsulatu generalnego w Toronto.

Ukrconsulate.com nie jest ich oficjalną witryną i nie ma nic wspólnego z ukraińską dyplomacją. Mimo tego kontrowersyjny list gończy z wizerunkiem Janukowycza szybko przebił się do sieci. Nawet polskie media doniosły o sprawie.

Czy uważasz, że wprowadzenie sankcji wobec Rosji mogłoby pomóc rozwiązać konflikt na Krymie?