Podobne działania podejmowane są także w innych częściach granicy pomiędzy Autonomią i resztą Ukrainy - informuje z Symferopola specjalny wysłannik Polskiego Radia Krzysztof Renik.

W okolicy Czonhar drogę łączącą Krym z resztą Ukrainy blokują betonowe bloki. Pojazdy jadące od strony Kijowa poddawne są kontroli przez uzbrojonych ludzi ubranych albo w nieoznakowane mundury, albo w mundury nieuznawanych przez władze Ukrainy i powstających obecnie sił zbrojnych Krymu. Niedaleko od Czonhar ludzie należących do prorosyjskich oddziałów saomoobrony Krymu wykopali okopy i wznoszą zapory.

W innych rejonach granicy pomiędzy Krymem i resztą terytorium Ukrainy kopane są doły pod słupy graniczne. Wyposażenie i umundurowanie ludzi biorących udział w tych działaniach wskazuje na ich związki z siłami zbrojnymi Federacji Rosyjskiej. Używają oni rosyjskiego sprzetu saperskiego, mają umundurowanie pochodzące ze składów rosyjskich. Także broń używana przez tworzone obecnie siły zbrojne Krymu jest pochodzenia rosyjskiego.