Poszukiwania bez rezultatu. Obiekt na wodzie, to nie szczątki boeinga

2014-03-09 15:23 | Aktualizacja: 15:26
Malezyjskie linie lotnicze

Malezyjskie linie lotnicze (Fot. MAURITZ ANTIN / PAP/EPA)

Druga doba poszukiwań zaginionego boeinga linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie. Ze względu na zmierzch zakończyły się poszukiwania z powietrza. Na razie jedyny ślad do plama oleju, którego próbki już są badane. Unoszący się na wodzie obiekt, o którym wcześniej informowano - to nie szczątki samolotu.




W akcji poszukiwawczej uczestniczy już 8 państw. Dołączyły śmigłowce lub statki z Australii, Tajlandii i Indonezji. W sumie teren przeczesywany jest przez 34 śmigłowce i samoloty oraz 40 statków.

Szef malezyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Azharuddin Abdul Rahman podkreśla, że obecnie najważniejsze jest odnalezienie maszyny. Jak mówił, służby nie otrzymują żadnego sygnału z zaginionej maszyny. Dodał, że znalezienie samolotu to teraz największy priorytet. Bez tego nie będziemy wiedzieć co się stało - powiedział na konferencji w Kuala Lumpur.

Dziś ujawniono też, że tuż przed zniknięciem z radarów samolot mógł rozpocząć manewr zawracania. Na pokładzie zaginionego samolotu były co najmniej 2 osoby posługujące się skradzionymi wcześniej paszportami, należącymi do obywateli Włoch i Austrii. Podejrzenia budzi tożsamość jeszcze dwóch innych pasażerów.






Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 15
  • ~maga2014-03-09 17:39

    jak ja bede trupem to mozecie sie smiac ile wlezie mnie to nie rusza ale samolot wyladował na lotnisku panstwa bardzo podejrzanego hanoi nie ma chyba innego panstwa

  • ~Aga2014-03-09 17:01

    Aga ta jestes glupia jak but i reszta ludzi na tym forum. Nie bede bluznic bo to nie moja dzialka. Kiedys ktos bedzie sie z Was smial i robil zarty z Waszej tragedii. Boze dzieki ze mieszkam 20.000 kilometrow stad i nie musze przebywac z takimi ludzmi ktorzy zartuja wrecz smieja sie z ludzkich nieszczesc. Zycze dalszego dyskutowania o klerze,Tusku i lasce. Have fun.,

  • ~aga ta2014-03-09 16:26

    dlaczego nie zartujecie z kleru tylko z samolotu troche inteligencji kto durniejszy samolot czy kler

  • ~mumu2014-03-09 16:23

    a moze samolot wyladował w hanoi

  • ~Aga2014-03-09 16:02

    Jestem w szoku ze ludzie w Polsce pisza takie komentarze.Linia lotnicza z Malezji nalezy do jednych z najlepszych i najbezpieczniejszych. Lecialam ta linia 2 razy. Moje serce jest z tymi ludzmi i ich rodzinami. Moze dlatego ze jestem 18 lat poza Polska mam wiecej wspolczucia i empatii niz niektorzy wypisujacy te nieszczesne komentarze. Wstyd i zal za was. Jak mozna byc zdziwionym ze szukaja i chca dojsc do prawdy. Tu chodzi o ponad 200 istnien ludzkich. Lepiej w ogole sie nie wypowiadajcie bo to jest przerazajace.

  • ~sy_naj_per z usa2014-03-09 15:51

    Robota Tymoszenki, banderowców i upa przy pomocy uSSraela.
    Samolot stoi w kijowie.
    Resztki ponad 200 osób leżą na dnie oceanu i nikt ich nie znajdzie.

  • ~frant2014-03-09 15:24

    PiS-owcy- brednie piszecie- z politycznych pozycji !! Nie mieszajcie tragedii gdzieś w świecie ( tutaj w b.odległej Azji Płd-Wsch) do sporów w Polsce! Zginęło ponad 230 osób-a wy - jak zwykle - żarty sobie robicie- z ludzkich tragedii! Ciekawy jestem-gdyby to ktoś z waszych bliskich tam zginął- to jak byście o tym ,,śpiewali"?! OHYDA!!!

  • ~gosc2014-03-09 14:50

    Zdziwiony jestem , ze szukaja i chca dojsc do prawdy co sie stalo ,bo Tusk by z usmiechem powiedzial ,nic sie nie stalo,niech inni wezma w swoje lapy sledztwo.

  • ~wróz bita2014-03-09 14:49

    laska manian a a co ztym co mlaska to laska to kto jarus m laska ale laska chciałbym go zasponsorowac tego cuda świata