Prezydent Władimir Putin podpisał dokumenty o przyłączeniu Krymu do Rosji. Jeden to ustawa o ratyfikacji traktatu, o przyłączenia Republiki Krymu i miasta Sewastopol do Federacji Rosyjskiej. Natomiast drugi to ustawa konstytucyjna o procedurze przyłączenia dwóch nowych podmiotów do Rosji.

Podpisaniu dokumentów nadano szczególną rangę. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli obu izb parlamentu: Dumy Państwowej i Rady Federacji. Procedura aneksji Krymu trwała niespełna cztery dni. We wtorek Władimir Putin podpisał z separatystami traktat o przyłączeniu. Jak uzasadniał - taka jest wola narodów Krymu i wskazują na to związki historyczne półwyspu z Rosją. Już następnego dnia zgodność traktatu z konstytucją orzekł Sąd Konstytucyjny, a w czwartek ratyfikowała go Duma Państwowa.

Dziś ratyfikował te umowę również rosyjski senat. Na tym zakończyła się nasza historyczna misja - stwierdziła po głosowaniu przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko. Dziś wieczorem w Moskwie zorganizowany zostanie specjalny pokaz fajerwerków, który ma uczcić zajęcie Krymu.