Rosyjska Duma do polskiego MSZ: Podzielmy Ukrainę [AKTUALIZACJA]

| Aktualizacja:
X

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo z Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy. Do informacji dotarli dziennikarze "Wiadomości" TVP1.

Autorem pisma jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, Władimir Żyrinowski. Lider frakcji LDPR proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju w pięciu zachodnich obwodach Ukrainy: wołyńskim, lwowskim, iwanofrankowskim, tarnopolskim i rówieńskim.

Według "Wiadomości TVP1", podobną "ofertę" dostały Węgry i Rumunia ws. obwodów zakarpackiego i czerniowieckiego. W granicach Ukrainy miałaby pozostać tylko jej środkowa część.

Pismo Żyrinowskiego na temat podziału Ukrainy to kuriozum - mówi rzecznik MSZ. Marcin Wojciechowski przyznał w rozmowie z IAR, że do polskiej ambasady w Moskwie wpłynął dokument autorstwa wiceprzewodniczącego rosyjskiej Dumy. Władimir Żyrinowski proponuje w nim, by Polska i Rosja podzieliły Ukrainę między siebie.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych podkreśla, że resort nie ma zamiaru odnosić się do treści pisma, a jedynie kurtuazyjnie odpisze, iż dokument wpłynął. Odpowiedź do rosyjskiego polityka wystosuje polski ambasador w Moskwie, gdyż to on jest adresatem pisma.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi lider frakcji LDPR proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju w pięciu zachodnich obwodach Ukrainy: wołyńskim, lwowskim, iwanofrankowskim, tarnopolskim i rówieńskim.

Rosyjski polityk-skandalista już wcześniej nawoływał do rozbioru Ukrainy z trybuny Dumy Państwowej. Żyrinowski podkreślał, że próby zbudowania przez Ukrainę państwa zawsze kończyły się fiaskiem. Zaznaczał, iż "Łuck, Lwów, Tarnopol to polskie ziemie".

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Media
  • ~Lwow zawsze polski
   2014-03-23 21:15
   no cos takiego -piorun patrityzmu rabnal w onet i wszyscy chca spelnienia prosby dumy, sa nawet sluchy ze gdy warszawa nie podejmie decyzji do akcji tam wejda polskie sily samoobrony naszej mniejszosci narodowej i oglosza Polske Jagiellonska ze stolica Lwow -no jaja
  • ~Adam
   2014-03-23 21:15
   Tak do Lwowa, bierzmy jak jest okazja, przeciez to nasze ziemie, nie pamietacie jak w starych filmach bylo, toc to polska jest :

   Niech inni se jadą gdzie mogą gdzie chcą
   do Wiednia Paryża Londynu
   A ja się ze Lwowa nie ruszę za próg
   ta mamciu ta skarz mnie Bóg

   Bo gdzie jeszcze ludziom
   Tak dobrze jak tu?
   Tylko we Lwowie!
   Gdzie śpiewem cię tulą
   l budzą ze snu?
   Tylko we Lwowie!

   l bogacz, i dziad
   Tu są za pan brat
   l każdy ma uśmiech na twarzy..
   A panny to ma
   Słodziutkie ten gród,
   Jak sok, czekolada i miód...

   l gdybym się kiedyś
   Urodzić miał znów,
   To tylko we Lwowie!
   Bo szkoda gadania,
   Bo co chcesz, to mów
   Nie ma jak Lwów!

   Możliwe że więcej ładniejszych jest miast
   lecz Lwów jest jedyny na świecie
   i z niego wyjechać ta gdziesz ja bym mógł
   ta mamciu ta skarz mnie Bóg
  • ~adam
   2014-03-23 21:17
   ja przepraszam za mój wpis, ale ja jestem bezrobotny, a centrala PO płaci mi po 5 zł za kazdy wpis niezaleznie od tego czy ma sens.
   Ja wiem, ze jestem ociężały umysłowo i nie mam nic sensownego do powiedzenia. Kiedyś chciałem sie zapisać do Pis , ale mnie nie przyjęli, bo powiedzieli, że debili nie przyjmują. Doradzili mi bym zapisał sie do PO, bo tam przyjmuja nawet największych idiotów. Mieli racje, PO mnie przyjęło i dalo pracę na forach
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.