Rosyjska Duma do polskiego MSZ: Podzielmy Ukrainę [AKTUALIZACJA]

2014-03-23 21:06 | Aktualizacja: 21:07
Władimir Putin podpisuje akt przejęcia Krymu i Sewastopola

Władimir Putin podpisuje akt przejęcia Krymu i Sewastopola (Fot. MIKHAIL KLIMENTYEV RIA NOVOSTI KREMLIN POOL / PAP/EPA)

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo z Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy. Do informacji dotarli dziennikarze "Wiadomości" TVP1.

reklama


Autorem pisma jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, Władimir Żyrinowski. Lider frakcji LDPR proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju w pięciu zachodnich obwodach Ukrainy: wołyńskim, lwowskim, iwanofrankowskim, tarnopolskim i rówieńskim.

Według "Wiadomości TVP1", podobną "ofertę" dostały Węgry i Rumunia ws. obwodów zakarpackiego i czerniowieckiego. W granicach Ukrainy miałaby pozostać tylko jej środkowa część.

Pismo Żyrinowskiego na temat podziału Ukrainy to kuriozum - mówi rzecznik MSZ. Marcin Wojciechowski przyznał w rozmowie z IAR, że do polskiej ambasady w Moskwie wpłynął dokument autorstwa wiceprzewodniczącego rosyjskiej Dumy. Władimir Żyrinowski proponuje w nim, by Polska i Rosja podzieliły Ukrainę między siebie.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych podkreśla, że resort nie ma zamiaru odnosić się do treści pisma, a jedynie kurtuazyjnie odpisze, iż dokument wpłynął. Odpowiedź do rosyjskiego polityka wystosuje polski ambasador w Moskwie, gdyż to on jest adresatem pisma.

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi lider frakcji LDPR proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju w pięciu zachodnich obwodach Ukrainy: wołyńskim, lwowskim, iwanofrankowskim, tarnopolskim i rówieńskim.

Rosyjski polityk-skandalista już wcześniej nawoływał do rozbioru Ukrainy z trybuny Dumy Państwowej. Żyrinowski podkreślał, że próby zbudowania przez Ukrainę państwa zawsze kończyły się fiaskiem. Zaznaczał, iż "Łuck, Lwów, Tarnopol to polskie ziemie".reklama
Źródło: Media
Tagi: Duma, Ukraina, rosja
Wypowiedzi: 112
1 2 3 4 ... 12 starsze
 • ~JACEK2014-03-28 12:29

  Putin widzi zagrozenie.Prawy sektor to nacjonalisci ktorzy otwarcie mowia ze Ukraina to tez Sanok,Przemysl...Ja bym tak nie bronil Ukraincow bo moze byc z nimi w przyszlosci DUZY PROBLEM

 • ~arci2014-03-26 21:13

  DAjcie mi mln $ i go sam zlikwiduje po co angażować tyke państw

 • ~arci2014-03-26 21:09

  ***** ***** kacapów!!!

 • ~iksinki2014-03-26 21:07

  ******* łeb putinowi i jego sukom i pachołkom

 • ~jada wozy kolorowe z donaldami2014-03-25 15:54

  Palikot, Zyryniowski na jednym jada wozie za petro ruble. I takie kukly maca w co slabszych glowkach. W Rosji, ktora nigdy nie miala demokracji to jeszcze do zrozumienia ale co ciekawsze to, ze taki Palikot w Polsce frajerow jeszcze lapie na te "glodne kawalki", ktore wypiarduje ustami.

 • ~BRUDNY2014-03-25 13:23

  A oto ,, ksiadz Bozdyra ,, przykład ciemnego aroganta w polskim ciemnogrodzie.

 • ~Swołocz się wypowiada, a świata nie zna2014-03-25 11:30

  Żyrnowski, to zwykły moskiewski błazen Kremla.

 • ~Mam propozycję dla Chin2014-03-25 11:24

  Mam propozycję dla Chin - podzielmy się Rosją.

 • ~GOŚĆ2014-03-24 17:51

  Czyż mało wycierpieliśmy jako naród POLSKI - nikt by nie chciał być na miejscu UKRAINY i siedzieć na beczce prochu.CZŁOWIEK MUSI WYBACZAĆ INACZEJ MUSIELI BYŚMY WYRŻNĄĆ SIĘ WSZYSCY ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • ~Refuge2014-03-24 16:08

  Ukraina nie nalezy do ONZ ani do Unii Europejskiej więc jaki jest sens pomóc ludziom, którzy tej pomocy nie chcą. Jestem za tym by dzielić Ukraine na części.

1 2 3 4 ... 12 starsze

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV