Ołeksandr Turczynow poinformował, że obok kontrolowanego przez separatystów Słowiańska znaleziono ciała dwóch osób ze śladami tortur, wśród nich deputowanego rady miejskiej Gorłowki Wołodymyra Rybaka, który był członkiem rządzącej partii Ojczyzna.

Według pełniącego obowiązki prezydenta, działacze mający wsparcie Rosji przekroczyli wszelkie granice. W związku z tym Ołeksandr Turczynow żąda wznowienia operacji antyterrorystycznej, która została wstrzymana przed świętami wielkanocnymi. 

We wtorek koło Słowiańska doszło do jeszcze jednego incydentu. Nieznani sprawcy ostrzelali samolot zwiadowczy ukraińskiej armii An-30. Piloci musieli awaryjnie lądować, samolot nadaje się jednak do dalszego wykorzystania. 

Kramatorsk i Słowiańsk to dwa miasta w pełni kontrolowane przez separatystów. Ci przetrzymują oni co najmniej cztery osoby: naczelnika komisariatu w Kramatorsku, mera Słowiańska i dwoje dziennikarzy. Ich uwolnienia domaga się misja OBWE.

Z kolei w Doniecku, po rozmowach z przedstawicielami tej organizacji i miejscowymi władzami, separatyści postanowili, że wycofają się z dwóch pięter Administracji Obwodowej i z sali obrad.