Radosław Sikorski mógłby objąć stanowisko szefa unijnej dyplomacji - sugeruje niemiecka prasa. Donosi o tym berliński dziennik "Berliner Zeitung". To nie pierwsza gazeta, która porusza tę sprawę.

"Berliner Zeitung" przypomina niedawną wypowiedź premiera Donalda Tuska, który stwierdził, że Radosław Sikorski jest naturalnym kandydatem Polski na szefa unijnej dyplomacji. Dziennik zastrzega jednak, że zdobycie stanowiska przez Sikorskiego nie jest oczywiste, ale jak najbardziej możliwe. Jak czytamy, Sikorski jest - obok Donalda Tuska - najbardziej prominentną postacią w polskim rządzie. A Polska, jako kraj, który odniósł największy sukces gospodarczy spośród nowych członków Unii, chce wejść do politycznej wagi ciężkiej - pisze "Berliner Zeitung".

Gazeta dodaje, że gdyby Sikorski dostał stanowisko, to uwaga europejskiej polityki zagranicznej przeniosłaby się na wschód. Jak czytamy, nadszedł na to czas.

To kolejny tekst w niemieckiej prasie sugerujący europejski awans Sikorskiego. Na rosnącą pozycję polskiego ministra zwracał niedawno uwagę tygodnik "Der Spiegel".