To pierwszy tak długi rozejm i pierwsze tak poważne spotkanie przedstawicieli Izraela i Hamasu, dlatego pojawiły się nadzieje na to, że być może uda się w ciągu najbliższych godzin doprowadzić do zakończenia wojny.

Jak dotąd rozejm jest przestrzegany, ale w nocy i nad ranem doszło do ciężkich walk obu stron. Jak informuje z Gazy specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, izraelska armia intensywnie bombardowała cele na północy, południu i wschodzie Gazy. Wojsko ujawniło też, że w nocy od wybuchu pocisku zginęło pięciu izraelskich żołnierzy. Tym samym liczba ofiar po stronie izraelskiej wzrosła do 64 osób.

Z kolei Hamas jeszcze nad ranem ostrzeliwał rakietami izraelskie miasta położone niedaleko Gazy, takie jak Aszkelon czy Eszkol. Jednak po wejściu w życie rozejmu nie było informacji o nowych rakietach w kierunku Izraela.

Po stronie palestyńskiej wojna pochłonęła już ponad 1450 ofiar. Liczbę rannych w samej Gazie szacuje się na ponad 8,5 tysiąca. Izraelska armia twierdzi, że od początku konfliktu Hamas wystrzelił w kierunku Izraela niemal 3 tysiące rakiet.

Dla Izraela obecna wojna jest najdłuższą i najbardziej dotkliwą operacją w Gazie od czasu przejęcia władzy w palestyńskiej enklawie przez Hamas.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wysłannik ONZ nie wytrzymał. Tuż po wywiadzie wybuchnął płaczem >>>

ZOBACZ TAKŻE: "Widziałam już dzieci zabite na wojnie, ale nigdy tak wiele, nigdy tak często" >>>