Z informacji przychodzących zajętego przez separatystów miasta wynika, że w Petrowskiej dzielnicy Doniecka dochodzi do gwałtownej wymiany ognia, słychać też mocne wybuchy. W wyniku ostrzału zniszczono stacje transformatorowe - to spowodowało odcięcie prądu w części miasta. Pojawiły się też informacje, na razie nie potwierdzone, o ofiarach wśród ludności cywilnej. W internecie pojawiło się nagranie, które ma pochodzić właśnie z Doniecka, a na którym widać, jak pocisk spada na drogę tuż przed jadącym nią samochodem.

Główne miasto donieckiego zagłębia przemysłowego separatyści zajęli jeszcze w kwietniu. W ostatnich tygodniach to w Doniecku właśnie koncentrowały się ich główne siły - m.in. wyparty ze Słowiańska oddział Igora Striełkowa.

Ukraińskie wojsko w ramach prowadzonej operacji antyterrorystycznej odbija terytoria wokół Doniecka, tym samym okrąża miasto. O przygotowaniach ukraińskich sił do odbicia Doniecka i Ługańska mówił we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Andrij Łysenko. Nie precyzował jednak, kiedy miałoby się to odbyć.

CZYTAJ WIĘCEJ: 45 tysięcy rosyjskich wojskowych przy granicy z Ukrainą. Jakie dostaną rozkazy? >>>

ZOBACZ TAKŻE: Były dowódca NATO: Putin szykuje się do interwencji na Ukrainie >>>