Jemeńska al-Kaida twierdzi, że to ona stoi za atakami terrorystycznymi w Paryżu. Zamach na gazetę Charlie Hebdo miał być odpowiedzią na obrazę proroka Mahometa - głosi nagranie ujawnione w Internecie. Na razie nie ma potwierdzenia jego wiarygodności.

Na nagraniu jeden z przywódców ugrupowania kontrolującego znaczne części Jemenu, Nasser al-Ansi stwierdził, że my, al-Kaida Półwyspu Arabskiego bierzemy odpowiedzialność za operację pomszczenia (obrazy) proroka Mahometa. Terrorysta utrzymuje, że zlecenie zorganizowania zamachu zostało przekazane jemeńskim strukturom al-Kaidy przez jej światowego przywódcę Ajmana az-Zawahiriego, następcę Osamy bin Ladena. Bohaterowie, których wybraliśmy do tej misji, odpowiedzieli na wezwanie - dodał al-Ansi.

Według niego, wymordowanie części redakcji Charlie Hebdo w Paryżu, był jasnym przekazem do wszystkich, którzy odważyliby się na obrazę islamu. Krótko po zamachu, jeden z braci Kouachi przed śmiercią, w rozmowie z francuską telewizją BFM-TV powiedział, że został wysł any przez Al-Kaidę w Jemenie.

ZOBACZ TAKŻE: Ostra ocena eksperta: Kompromitacja francuskich służb>>>