Pięć osób zatrzymała policja francuska na południu Francji podejrzewając ich o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Są to Rosjanie pochodzenia czeczeńskiego.
Policja dokonała aresztowań w Beziers oraz w miejscowości w pobliżu Montppelier. Wiadomość ta pochodzi od miejscowego prokuratora, natomiast duży dziennik wychodzący na południu Francji - Midi Libre informuje, że Rosjan osadzono w areszcie. Znaleziono znaczne ilości ładunków wybuchowych, które zatrzymani przetrzymywali w skrytce mieszczącej się w pobliżu stadionu pierwszoligowego klubu piłkarskiego Montpellier.

Z kolei inna z lokalnych gazet informuje, że aresztowania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku zlikwidowały siatkę przygotowującą zamachy w Lyonie. Potwierdza to słowa władz, że Francja bezustannie znajduje się na celowniku terrorystów. Atmosferę podgrzało wydane w siedmiu milionach egzemplarzy tygodnika Charlie Hebdo, w którym ponownie pojawiły się karykatury Proroka Mahometa wywołując oburzenie muzułmanów na całym świecie. Ze względu na masowe protesty w Czeczenii francuska prasa stwierdza, iż Grozny stał się stolicą ruchu wrogów "Charlie Hebdo".

ZOBACZ TAKŻE: Al-Kaida przyznaje się do zamachów w Paryżu. Jest OŚWIADCZENIE>>>