Ludzie, którzy przybyli na pogrzeb, mówią, że Rosja straciła wielkiego polityka. - Jesteśmy wstrząśnięci tym zabójstwem. To był niezwykły człowiek. Mówił prawdę. Chodziliśmy z nim na marsze protestacyjne. On się niczego nie bał. Był najodważniejszym z opozycjonistów - mówią moskwianie. W rozmowie z Polskim Radiem krytykowali fakt, że na uroczystości pogrzebowe nie został wpuszczony marszałek polskiego Senatu Bogdan Borusewicz.

- Ja bardzo wierzę w Donalda Tuska. Mam nadzieję, że będzie mógł powstrzymywać naszego prezydenta - powiedziała pani Galina.

Na uroczystości pogrzebowe przybyło wielu znanych ludzi, między innymi wicepremier rosyjskiego rządu Arkadij Dworkowicz, były premier Michaił Kasjanow czy szef partii Jabłoko, Grigorij Jawliński. Z Łotwy przyjechał mer Rygi Nił Uszakow.

Polskę reprezentował prezydencki doradca Jan Lityński oraz Konrad Pawlik, wiceszef polskiego MSZ, który odczytał list napisany przez Bogdana Borusewicza. CZYTAJ WIĘCEJ O TYM, CO MARSZAŁEK SENATU CHCIAŁ PRZEKAZAĆ ROSJANOM >>>

Pożegnać Niemcowa przyjechał prawie cały korpus dyplomatyczny z państw UE i ambasador USA.

CZYTAJ relację NA ŻYWO z uroczystości pogrzebowych BORYSA NIEMCOWA >>>