Rosyjscy komentatorzy przekonują, że na razie nie da się przewidzieć posunięć politycznych prezydenta Polski. Zwracają oni uwagę na zbliżającą się w naszym kraju kampanię wyborczą, w trakcie której jak twierdzą, Andrzej Duda będzie zachowywał się bardzo wstrzemięźliwie.

Portal Gazieta.ru podkreśla, że w trakcie wystąpienia inauguracyjnego Andrzej Duda, opowiedział się za zwiększeniem obecności wojsk NATO w Polsce. "Rossijskaja Gazieta" cytując polskiego prezydenta zwraca uwagę na jego ocenę obecnej polityki zagranicznej podkreślając, że chce on dokonać korekt, ale odżegnuje się od rewolucji. Krótkie informacje o inauguracji prezydenta RP nadały rosyjskie stacje telewizyjne.

Natomiast rozgłośnia Echo Moskwy przypomniała opinie rosyjskich komentatorów, którzy nie przewidują jakiś znaczących zmian w stosunkach polsko - rosyjskich. W ich ocenie Andrzej Duda będzie dość ostrożnie podchodził do kontaktów z Rosją, ale za to ostrzej, niż jego poprzednik, zareaguje na wydarzenia na Ukrainie. Między innymi wymieniono propozycję prezydenta, aby Polska również uczestniczyła w rozmowach pokojowych, a także jego twarde stanowisko w sprawie, jak to określa się w Rosji, gloryfikacji ukraińskiego nacjonalizmu.