MSZ zaleca wszystkim osobom planującym podróż do lub z Paryża rozważenie aktualnego stanu bezpieczeństwa i kontakt z przewoźnikiem w celu potwierdzenia możliwości odbycia podróży.

Jednocześnie MSZ apeluje do Polaków przebywających w Paryżu o bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do zaleceń sił porządkowych. MSZ przypomina, że władze francuskie wezwały mieszkańców stolicy do pozostania w domach.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje również, by osoby udające się do Paryża rejestrowały się w systemie Odyseusz (odyseusz.msz.gov.pl). Pod tym adresem można zgłaszać swój wyjazd służbom dyplomacji konsularnej.

"Ostrzeżenie przed podróżą" to drugi z czterech poziomów zagrożenia, którym MSZ określa poziom bezpieczeństwa w innych państwach. Najpoważniejsze ostrzeżenia to komunikaty: "nie podróżuj" i "opuść natychmiast".

W piątkowy wieczór seria zamachów terrorystycznych wstrząsnęła Paryżem. Zabitych zostało co najmniej 120 osób, jest ponad 200 rannych, w tym wielu ciężko. Prezydent Francji Francois Hollande zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w całym kraju, zamknięte zostały również granice.

ATAK NA PARYŻ. RELACJA NA ŻYWO >>>>