"To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej" - poinformowano PAP Technologie w przesłanym komunikacie.

Reklama

W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

Tego samego dnia premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. - To czarny dzień dla naszego kraju - powiedział na konferencji prasowej. - Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel. Dodał, że na razie jest za wcześnie, by podać liczbę ofiar zamachów.

Reklama

W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego.