Ambasador USA o wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej: Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić

| Aktualizacja:

Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy ws. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej i przekazać te - dość ograniczone - informacje, którymi dysponowaliśmy; nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić - mówi PAP ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

wróć do artykułu
  • ~Wittorio
    (2017-04-21 20:02)
    Przyczyna katastrofy jest znana.Do wyjaśnienia pozostają okoliczności,które sprzyjały jej powstaniu,a właściwie ustalenie winnych,ale oni siedzą na zbyt wysokich stołkach,albo nie żyją.
  • ~ulisse
    (2017-04-21 17:11)
    moze poprosić o pomoc Papuę-Nową Gwineę albo szamanów kultu cargo?
  • ~adam
    (2017-04-21 16:50)
    bo Obama był w zmowie z Tuskiem I Putinem w sprawie zamachu na Świętej Pamięci Profesora Prezydenta Lecha brata Jarosława Kaczyńskiego
  • ~dimitri
    (2017-04-21 21:54)
    a co tam gada jakiś ambasador usa który chodzi na pasku pejsów prawda jest raka że amerykanie eksperci z tamtąd garną się żeby to wyjaśnić ale pejsy to blokują bo zajmują różne stanowiska w administracji jakby byli w to zamieszani
  • ~obywatel
    (2017-04-21 18:27)
    Ameryka ma nagrany lot w ramach śledzenia VIP-ów, ale go nie ujawni ponieważ pokazało by to w jakim stopniu zaawansowania technologicznego są ich satelity szpiegowskie, a to Mości Panowie ścisła tajemnica wojskowa.I to by było na tyle.
  • ~babcia
    (2017-04-21 17:12)
    Dobrze, ze wraku Tu-154M nie ma w Polsce bo specjalisci z PiSu juz by sie postarali zeby slady materialów wybuchowych zostaly znalezione, bo sami by je podrzucili.
  • ~motek
    (2017-04-21 17:12)
    Czyli USA , OLEWA PiSowskie dyrdymały o zamachu , pewnie im KOPARY opadły po same jaja .
  • ~"I CO MOGLIŚMY"
    (2017-04-21 18:17)
    Kluczowy fragment w jego wypowiedzi: "Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy I CO MOGLIŚMY przekazać." To co "NIE MOGLI" to pewnie zdjęcia satelitarne a nie wykluczone, że video nagranie(a) tuż PRZED uziemieniem samolotu :(
  • ~Wiktor
    (2017-04-21 21:36)
    To " II TRAKTAT TEHERAŃSKI ! " po I Traktacie Teherańskim Franklina Roosevelta z listopada 1943 , kiedy ustalono że Polska zostanie pod komunistyczną strefą okupacji ZSRR a potem ukrywano postanowienia przed i w czasie Powstania Warszawskiego 1944 , które pochłonęło na próżno mnóstwo ofiar z powodu braku dostępu do informacji.
  • ~traktorek
    (2017-04-22 14:40)
    Czyli nie mają tego mitycznego nagrania rozmowy telefonicznej, o której tak plotkowały różne media, w której ponoć Jarosław Kaczyński kazał bratu lądować za wszelką cenę?
  • ~der
    (2017-04-21 17:34)
    A filmy z satelitow, to pan ambasador zapomnial o tym
  • ~pawelxp
    (2017-04-22 09:12)
    Tak sie dziwnie sklada, ze Pan ambasador przemawia jezykiem znanego w Polsce eksperta od spraw wszelakich JW Rzeplinskiego."Ja nic nie widze" to jego powiedzenie, kiedy chcial uniknac trudnej odpowiedzi. Wiadomo o co chodzi.
  • ~Dociekluwy
    (2017-04-22 13:41)
    A co się stało z zapisem rozmowy braci Kaczyńskich w ostatniej fazie lotu?
  • ~pis-iewicz
    (2017-04-21 17:15)
    Komisja "smolenska" Macierewicza No to do konca 2017 roku 4 800 000 PLN pójdzie sie j....c a do konca kadencji jeszcze pare latek Juz wiecie dlaczego katastrofa w Smolensku zostala nazwana przez Macierewicza "narzedziem politycznym"
  • ~wawaa
    (2017-04-21 17:14)
    Animowany film?? Disneyland PIS Robia z siebie czubków, aby tylko byc u koryta, którym zarzadza czubek. Jak dlugo bezkarnie mozna opowiadac takie bzdurne historie i to za pieniadze podatnikow?
  • ~boj
    (2017-04-21 17:55)
    Krótko i rzeczowo na blablanie waszczykowskiego i jego szefa
  • ~Ale odlot
    (2017-04-21 16:49)
    Hola, jak to ? Można powiedzieć , ze macie pełne zaufanie do światowej sławy ekspertów komisji Macierewicza.
  • ~europejczyk48
    (2017-04-21 18:34)
    US ma to gdzieś,więc jedyny sojusznik to San Escobar....
  • ~gucio
    (2017-04-22 05:07)
    Właśnie Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki powiedział jasno i dobitnie ( w w języku dyplomacji już jaśniej nie można)! My jako mocarstwo światowe doskonale wiemy co się w Smoleńsku wydarzyło( inaczej co to by było z nas za mocarstwo jakbyśmy takiej wiedzy nie mieli) i był to wyłącznie wypadek komunikacyjny spowodowany głównie bałaganem organizacyjnym i rażącym nie przestrzeganiem procedur! Naszym zdaniem sprawa została w sposób rzetelny i fachowy zbadana i wyjaśniona przez kompetentny zespół profesjonalnych badaczy związanych z badaniem katastrof lotniczych zgodnie z międzynarodowymi standardami. Nic więcej na ten temat nie mamy do powiedzenia. Przekładając to na język potoczny: Idioto! Tyle razy już mówiliśmy że żadnych zamachów czy wybuchów nie było. To po prostu wasze niechlujstwo i próba lądowania za wszelką cene! Nie zawracajcie nam więcej dooooooooopy tym tematem . Zrozumiano!
  • ~Sebastian
    (2017-04-22 09:23)
    Olewają jak wizy bezpłatne dla Polaków do USA. Dla USA Polska to katolicki Meksyk w Europie.

Może zainteresować Cię też: