Zagraniczna prasa o potępieniu rasizmu i ksenofobii przez prezydenta Dudę. "Najmocniejsze i pierwsze jednoznaczne potępienie"

Zagraniczne gazety odnotowują wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, w którym ostro zareagował na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości, mówiąc, iż w Polsce nie ma miejsca dla antysemityzmu i chorego nacjonalizmu.

wróć do artykułu
  • ~Logik
    (2017-11-14 22:01)
    Polska to nasz dom. W domu mamy prawo mieszkać sami, nie musimy , wręcz nie mamy prawa kierując się dobrem naszych żon i dzieci udostępniać go każdemu komu się to zamarzy. Oni mają własne domy, własne ojczyzny niech w nich sobie siedzą. Czy członek PO udostępni sąsiadowi własny dom, bo ten ma ochotę powylegiwać się na jego kanapie i jeść na jego koszt. NIE , powie won . A jeśli uczestnicy manifestacji w znacznie grzeczniejszej formie przekazują tę myśl , że nie potrzebują niechcianych gości to są rasistami, faszystami , nazistami i najgorszymi z najgorszych. Obrona swojego domu przed niechcianymi gośćmi nie jest rasizmem, jest samoobroną !!!!!!!!! Samoobroną która nie ma nic wspólnego z rasizmem bo nie dzieli ludzi na lepszej i i gorszej rasy tylko na tych którzy są domownikami i niechcianymi gośćmi . Duda jak widać też tego nie zrozumiał albo udaje że nie zrozumiał
  • ~sd2017
    (2017-11-14 22:08)
    Do kogo on to mówi ? Co on chce pokazać ? Dlaczego człowiek, który obraził mu żonę jeszcze nie siedzi ?
  • ~redo
    (2017-11-14 22:12)
    Nadgorliwość.
  • ~kkkk
    (2017-11-14 22:18)
    patrioci szli ulicami Warszawy , wladza zwiala w teren i zostawila ring wolny ,cos pieknego :zadymiarze w klebach dymu
  • ~Albert E.
    (2017-11-14 22:19)
    A tu już prawdziwe polskie oblicze zaczyna znowu wyłazić zza kurtyny ...
  • ~Mirek
    (2017-11-14 22:19)
    Jak masz 60 tysiecy ludzi w pochodzie to zawasze sie znajdol jakies anomaile .Ktos ma nie wlasciwy transpatent albo sie zle zachowywal agresywny i tak dalej .Ta lewacka cholota niech pszestanol niszczyc europy od sierodka i wmawiac nam ze dwuch tatusiow to ok a jak sie z ty nie zgadzasz to jestes bardzo zlol osobol.Won z tol bandol zbokow i gazetol wyboczol
  • ~do szeregu wstąp
    (2017-11-14 22:31)
    No tak zagraniczna lewacka prasa...
  • ~Gizmo
    (2017-11-14 22:50)
    No to Duda podpadł teraz wszystkim "narodowcom"
  • ~To chyba jakaś forma 'ksenolubii'?
    (2017-11-14 23:52)
    Całkiem się załamałem, kiedy zobaczyłem kilka miesięcy temu Andrzeja Dudę paradującego w Iz rae lu w ichniej krymce teologicznej zamiast w krakowskiej czamarze! ------ Wyglądał wtedy zupełnie tak samo haniebnie jak Kwach, Tusk, Bolek i Lech Kaczyński! A na dodatek nie tylko przyznał - rzekomo w naszym imieniu, ale mnie nie pytał! - ale nawet zawiózł osobiście w zębach do Iz rae-la Szewachowi Weissowi Order Orła Białego - i wtedy się pożygałem krwią serdeczną! -------- Od tamtej pory wciąż jeszcze jestem na reanimacji - ale nie dają mi wielkich szans na przeżycie tej prezydentury!
  • ~kompromitacją osobistą i kpiną z narodu jest
    (2017-11-14 23:56)
    zaproszenie przez Prezydenta Dudę do komitetu obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości niejakiego Waldemara Pawlaka - chyba w nagrodę za "wynegocjowanie" z Putinem niezwykle korzystnego i wręcz kluczowego dla energetycznej niepodległości Polski kontraktu gazowego! - Już tylko jako wisienkę na tym "niepodległościowym" torcie jubileuszowym należy traktować prewencyjne wyeliminowanie z tego komitetu wszystkich organizatorów dorocznego warszawskiego Marszu Niepodległości! ----------- Jako "honorowy" członek tego komitetu świetnie nadaje się do kompletu kulturalny z natury pułkownik Mazguła i dzielny tajniak Czajka znany z tego, że kopał w twarz uczestnika Marszu w listopadzie 2011 roku, za co zresztą ów uczestnik został słusznie ukarany, bo podobno uszkodził nosem służbowy but tajniaka Czajki! ------- Tak trzymać Panie prezydencie - tak trzymać!
  • ~Oni też przedtem kochali multi-kulti - ale przestali!
    (2017-11-14 23:59)
    W Berlinie kilka miesięcy temu 2 agentów usiłowało zwerbować uchodżcę z Somalii w charakterze TW. Umówili sie z nim na Kreuzbergu koło mauzoleum. Przyszło tam dwudziestu Murzynów. Złapali tajniaków, kilku ich trzymało, a reszta dokonała tzw. analizmu - seksu analnego. Potem, gołych, porzucili w krzakach. Jeden z agentów zwariował i jest w szpitalu psychiatrycznym w Rammstein a drugi zrezygnował z pracy tajniaka. Sprawców - oczywiście nieznanych - "nie złapano"... - To jednak dobrze, że nasz Prezydent nie musi osobiście werbować tajniaków - bo ich odziedziczył PO WSI - no i bardzo dobrze, że ma znakomitą ochronę osobistą!!!
  • ~Damian
    (2017-11-15 05:59)
    Tyle tylko, że z tego potępienia Dudy nic nie wynika. Aby miało to jakiś sens, trzeba mieć autorytet, a on co ma? Jedynie tępy szpadel, którym pochował Konstytucję RP i NIC WIĘCEJ!!!!!!!
  • ~Dlaczego Duda się kaja i komu się tłumaczy:::
    (2017-11-15 06:52)
    Echa antypolskiego ataku mediów na polskie obchody dnia niepodległości nadal trwają. Pal licho, że z oburzenia zawyły środowiska kojarzone z lewicą, to jeszcze nasze władze mogły znieść, ale ryk niezadowolenia ze strony Izraela i amerykańskich ż-ydó-w, to jednak za wiele. Od wczoraj jesteśmy zatem świadkami bicia się w piersi i samokrytyki polskojęzycznych władz. Groźne miny stroił na przykład prezydent Andrzej Duda, który szybciutko zareagował na żądania rzecznika MSZ Izraela i gorliwie potępił organizatorów Marszu Niepodległości. Przerażeni polskojęzyczni politycy nie wiedzą co zrobić, policja rzekomo aktywnie szuka sprawców wywieszenia transparentów, na które nie wyraża zgody Izrael, ale niestety zbrodniarze byli w kominiarkach. Z tego powodu nie wiadomo, czy te kilka haseł o białej rasie, która jest ostatnio przedmiotem bezprecedensowego rasistowskiego ataku ze strony lewicy, to były prowokacje wywołane przez nieodpowiedzialnych działaczy środowisk narodowych czy też były to jakieś bojówki Antify na misji za pieniądze Sorosa. Gdyby nie to, że lewicowe media zawyły z przerażenia, mało kto zwróciłby uwagę na te kilka krzyży celtyckich czy falang, w morzu biało-czerwonych flag. Paradoksalnie swą histeryczną reakcją, lewackie media wzmacniają wydźwięk tych niepotrzebnych incydentów. Swoje połajanki w stronę Polski skierował też wszechpotężny Komitet Ż-ydó-w Amerykańskich, który wezwał do sprzeciwu wobec haseł odwołujących się do "białej supremacji" i ich zdaniem "retoryki nazistowskiej". Organizacja napomniała polski rząd i zażądała przedstawienia swojej polityki w zakresie zwalczania prawicowej ideologii. ------------------------------------------------------------------------------------ A Duda te bezczelne żądania goodwhy-ów przyjął z pokorą i w głębokim uniżonym skłonie w stronę Tel Avivu! - To taka tymczasowa Mekka zastępcza!
  • ~zmianynaziemi
    (2017-11-15 07:10)
    Paniczna i błyskawiczna reakcja, niepohamowana wściekłość i zacięta twarz Dudy podczas wystąpienia to wyraz bezradności w obliczu bezczelnych ataków na Polskę i dowód na to, że Duda nie jest trzeźwym mężem stanu o zimnej krwi i chłodnym rozważnym umyśle! Jego reakcja na te niesłychane w cywilizacji łacińskiej żądania jasno pokazują kto naprawdę rządzi w Polsce i pod czyim obcasikiem Pan Prezydent się znajduje. Prezydent Duda od razu zmarszczył brwi przybrał zacięty wyraz twarzy i oświadczył, że nie ma zgody na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm i antysemityzm. Chciałoby się dodać, że ... o ile nie jest to nacjonalizm ukraiński. Wtedy nawet przebieranie się w mundury Waffen SS nie jest żadnym faszyzmem ani nazizmem, a mordercy ponad 150 tysięcy Polaków na Wołyniu, są bohaterami walczącymi ze znienawidzoną Rosją. "Ktoś" po prostu zaordynował, że Europa musi stać się konglomeratem multikulturalizmu, a Polacy najlepiej, żeby przeprosili za to, że urodzili się biali. Idealnie byłoby wtedy gdyby Polki usuwały ciąże z białymi i dążyły do rodzenia dzieci imigrantów. A najlepiej to osiągnąć gdyby do Polski przyjechały tak z 3 miliony tzw. uchodźców, którzy oczywiście żyliby z socjalu, a Polacy by ich utrzymywali i nie mogliby nic złego na tę sytuację powiedzieć bo to przecież byłby rasizm.
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-15 07:13)
    Cenzor! Tu też cię swędziało ... zgłoś się do zlikwidowanego (kłamstwo wyborcze PIS) NFZ. Może wyznaczą ci kolejkę!?
  • ~Cynik
    (2017-11-15 07:25)
    Prezydent ostatecznie pozbył się wszystkich tych walorów (o ile kiedykolwiek istotnie je miał?) na których mógłby budować wśród Polaków swój autorytet! Swym rachitycznym już dzisiaj ewidentnie autorytecikiem to on może wymachiwać przed nosem Pani Romaszewskiej i panu Królikowskiemu - bo już taki na przykład Szczerski albo Łapiński na autorytecik Dudy otwarcie sikają z wysoka! Pokazał, że jest miękki jak wosk z ucha prezesa.
  • ~do diaska z gazetoł wyborczoł
    (2017-11-15 07:39)
    do diaska z gazetoł wyborczoł i wszelkimi lewackimi gadzinufkami na całym świecie!
  • ~Wolf
    (2017-11-15 07:46)
    Brawo prezydencie Duda , reaguje pan honor Polakow, bo ci juz zapomnieli co to naprawde jest! Myla to z nacjonalizmem!
  • ~slazak
    (2017-11-15 07:58)
    Dobrze ale za pozno, a ciemny lud dalej nic nie rozumie. Idzi w pochodzie za faszystami i wmawia sobie boga i patriotyzm. Moze i nie wszyscy sa faszystami ale porzadny czlowiek wychodzi z pochodu i idzie do domu, inaczej robi sie wspolwinny.
  • ~ciekawy
    (2017-11-15 08:03)
    Panie Duda, a kiedy pan zaczniesz krzyczeć " nie dla antypolonizmu" Stać cię na to, czy pingwiny zakazali?

Może zainteresować Cię też: