Martin Schulz: Popatrzcie na Polskę, nasze wspólne wartości są tam systematyczne podkopywane

Przewodniczący SPD Martin Schulz ostrzegł w czwartek na zjeździe swej partii w Berlinie przed wzrostem znaczenia w Europie sił prawicowych i ultranacjonalistycznych, które chcą - jego zdaniem - zniszczyć Europę. Krytycznie ocenił sytuację w Polsce i na Węgrzech.

wróć do artykułu
  • ~fasola
    (2017-12-20 14:08)
    Czy tego tępaka ktoś jeszcze słucha?
  • ~nana
    (2017-12-18 19:41)
    wasze szulcu wartosci mam tam gdzie slomnko nie dochodzi I nie probuj nas zmuszac bo smiech mnie bierze typowy german
  • ~Bardzo smutna historia zdarzyła się w Berlinie!
    (2017-12-17 04:03)
    Pewnemu facetowi imieniem "gostom" żona zaczęła mówić przez sen. Jakieś jęki, stękania, głębokie oddechy, prężenie się, wygibasy - no i to powtarzające się imię Wolfgang, Wolfgang, wykrzykiwane w uniesieniu… - zwłaszcza - jak robiła mostek!!! - Bez dwóch zdań doprawiała mu rogi i facet natychmiast doszedł do takiego samego wniosku. Aby to sprawdzić - udał, że jak zwykle wychodzi do pracy w zagranicznej korporacji (open space), ale tylko trzasnął drzwiami i schował się w szafie. Patrzy, a tu żona idzie pod prysznic, wraca, układa sobie włosy, maluje się, perfumuje, spryskuje dezodorantem w pachwinach, wciska żel do szpary i w samej tylko koszulce nocnej kładzie się z powrotem do łóżka. W tym momencie chrobocze klucz w zamku, otwierają się drzwi i wchodzi niepozorny, ale niewątpliwie na swój sposób przystojny łysawy blondynek… ...niechybnie - Wolfgang! Energiczny, zadbany, pewny siebie, śniada cera prosto z salonu ultrafioletowego - jednym słowem bóstwo. Taki na nasze oko raczej podrabiany postmodernistyczny cwaniaczek z niemieckiej prowincji... - Ale gostom w szafie myśli: “Muszę przyznać, że ta moja stara to ma jednak dobry gust!”. Wolfgang zdejmuje powoli stylowe ciuchy, najmodniejsze i najdroższe w tym sezonie, potem krawat, buty i spodnie... Facet w szafie myśli: “Niech to szlag..., ale ten Wolfgang - niby niepozorny, ale jednak kulturycha! No i modniacha... Na pewno mocno nadziany - chyba dyplomata albo może nawet jaki minister? Gdzie mi tam do niego... Wolfgang kończy się rozbierać od pasa w górę, a tu na brzuchu krateczka-kaloryfer, wysportowany widać na siłowni i na babach, a klata też niewąska. Facet w szafie myśli sobie - “ten Wolfgang to naprawdę ekstra gość!”. A tymczasem nasz Wolfgang zdejmuje ultra-super-trendy bokserki, a tu wyskakuje cudowny penis , zadarty i sztywny jak nos Pinokia - pierwsza klasa - prawie jak ten gumowy od Palikota. Facet w szafie myśli w swoim języku (no bo przecież nie po polsku - bo po polsku myśleć nie umie!): “O żesz ty w mordę jeża - ten Wolfgang jest po prostu rewelacyjny”! W tym momencie żona zdejmuje koszulę nocną i pojawia się ciało z cellulitisem, piersi obwisłe jak stare skarpety z piachem, koło ratunkowe na brzuchu, biodra w wałkach, rozstępy, żylaki, halluksy na platfusach… Facet w szafie z bezsilnej wściekłości zamyka oczy, zaciska pięści, przełyka ślinę i myśli zdruzgotany: “Ja pier**lę! Ale wstyd przed Wolfgangiem!!!”. Przecież ta moja stara nic nie może biednemu Wolfgangowi zaofiarować! Seks z moją starą to po prostu dla niego straszliwa niezasłużona krzywda, wtopa i obciach! Trzeba mu to będzie jakoś wynagrodzić!!! Chyba i ja zaraz dam mu się wyd-u-p-czyć... ...a potem nie zwlekając zrobię mu jeszcze od razu loda kawowego - oby tylko zechciał... ... kawa w końcu i tak moja... - - - - - i nasz gostom - pełen poczucia winy i pełen uwielbienia i współczucia dla Wolfganga - zaczął się POspiesznie w szafie rozbierać, żeby zdążyć przed wytryskiem Wolfganga... ...ale niestety nie zdążył - bo się POślizgnął na własnej spermie....
  • ~Stiff
    (2017-12-14 13:39)
    Ja bym ciebie głupi ch.....z rozkoszą kopnął w d......ę
  • ~MNl
    (2017-12-14 09:27)
    Polska jest bardzo solidarna może pomagać każdemu w potrzebie. Nie może jednak zgodzić się na wprowadzenie zagrożenia terroryzmem a z tym wszyscy teraz niby walczą, a jest to pierwszy krok podstawowy z tym zagrożeniem.
  • ~Kpt. ŻW
    (2017-12-14 09:05)
    Czas uzmysłowić sobie co dzieje sie w Reichu. Wypwiedzi Schulców to odciąganie tematów o przegranym czasie Niemców. Trzeba jednak obawiać się i przypominać:14 sierpnia 1914 wywołali I WS, a o 1 września 1939 nie potrzeba przypominać!!
  • ~zbysiunia
    (2017-12-08 18:24)
    ,,nasze wspólne,,( niemieckie) wartości to Majdanek,Oświęcim,getto warszawskie,nadludzie ( i podludzie ) itp.
  • ~Bruksel
    (2017-12-08 14:59)
    Niech Komisja Europejska nie da sie nabrać na zmiane premiera w Polsce ! Ta zmiana ma tylko stworzyć pozory zmian. KE ma nadal żądać od Polski przestrzegania zobowiązań jakie podpisała wobec Uni i postanowień Uni !
  • ~mar
    (2017-12-08 12:11)
    Panie Schulz, wasze wspólne wartości (jako komunistycznej kasty urzędniczej) nijak mają się do wartości większości Polaków oraz także Europejczyków. Jestem przekonany, że nawet ludzie dziś was popierający gdyby poznali bliżej wasze cele to sami niezwłocznie pontonem spadalibyście na Grenlandię. Nie wiem co mają obiecane sponsorujący marsz komunizmu miliarderzy czy właściciele mediów, że tak szeroko was sponsorują likwidując powoli wolność słowa. Podejrzewam, że po prostu władzę, nieograniczoną władzę. Poza tym we Francji już, chociaż jeszcze nieoficjalnie, rozważa się wydzielenie, dla zachowania spokoju, stref rządów ludności muzułmańskiej. Więc wiadomo skąd wasz pośpiech, za kilka lat już nikt nie da się nabrać na wasze "wartości".
  • ~kizak
    (2017-12-08 11:36)
    nie chcę mieć i nie mam nic wspólnego z tym ści...wem
  • ~On adresował te słowa do PO
    (2017-12-08 10:23)
    Wystąpienie Schultza było adresowane wyłącznie do liderów Platformy Obywatelskiej, więc nie musicie się tak mocno tym przejmować tym lewackim chuliganem.
  • ~WARS
    (2017-12-08 09:20)
    TEN niedouczony polityk ktory na szkole rzucal kamieniami pokazal juz swoj prawie zerowy intelekt jako klaun z brukselskiego cyrku przyjmujac uchodzcow co doprowadzilo do teroru i leku wsrod swoich obywateli o zycie i kosztow z tym zwazanych za ktore placji spoleczenstwo a nie KLIKA RZADZACA i ON za tych ludzi narod niemiecki bedzie placil wiecznie bo oni slyna ztego ze praca dla nich to hanba
  • ~koper
    (2017-12-08 08:42)
    A jakie pojęcie o wolnym społeczeństwie ma Schulz, skoro uważa, że tylko jego poglądy są słuszne. Kto nie jest lewakiem ten nie ma prawa głosu - i to ma być pluralizm?
  • ~ktos
    (2017-12-07 21:21)
    macierewicz wyglada jak brat blizniak schulz
  • ~artkol
    (2017-12-07 19:58)
    Niemcy zło całego świata które wywołało dwie wojny światowe. Wspólne wartości o czym ten gość mówi. Wspólne wartości a może wspólne biznesy które okradają takie kraje i narody jak mój.
  • ~gostom
    (2017-12-07 19:54)
    Wiecie wogóle Kretyni, że w Berlinie mieszka ponad 5 tysiący bezdomnych Obywateli z Europy wschodniej. W tym największa grupa z Polski potem dłogo nic a następni z Rumuni i Bułgari. Do tego bałaganu jeszcze dochodzą ponad milion Polaków, którzy nielegalnie przyjechali do Niemiec, aby doić systemy socjalne lub szukać pracy - bo ich kraj nie jest w stanie się nimi opiekować. Cały ten dramat jest dla Polaka głównie problemem kryzysu społecznego i intelektualnego. Po prostu Polacy boją się obcych. Przyjęli pewne zachodnie wzorce, ale modernizacja spływa po Nich jak woda po kaczce, a jednym z jej elementów jest różnorodność, pycha, nacjonalizm i egoizm. Nie wystarczy pić Coca Coli, aby należeć do zachodniego kręgu kulturowego. Lub palić Amerykańskie papierosy i pluć na chodnik używając wulgarne polskie słownictwo, typu: K_U_R_W_A. Polska to od wielu, wielu lat kraj niezwykle homogeniczny i społeczeństwo naszpikowane jest uprzedzeniami i stereotypami.
  • ~gostom
    (2017-12-07 19:52)
    Tak Panie Schulz, z Polakiem musisz uważać, bo Polak jak syty to leniwy, a jak głodny to zły.
  • ~Mahar
    (2017-12-07 19:27)
    Jezeli uzywamy slowa "solidarnosc" na tle europejskim to solidarnosc europejska jest jak najbardziej spelniona, natomiast polityka zagraniczna dot. uchodzcow nie dotyczy solidarnosci europejskiej tylko polityki zagranicznej! W tej kwestii nawalila pani Merkel, ktora zapomniala o solidarnosci europejskiej i sama zadecydowala za inne panstwa w Europie w sprawie uchodzcow nie zwazajajac i nie porozumiewajac sie z tymi panstwami.Teraz zarzuca sie tym panstwom brak solidarnosci?My mamy budowac wspolnie i solidarnie budowac Europe a nie sprawe uchodzcow sprowadzac na plan pierwszy!
  • ~Mini
    (2017-12-07 19:17)
    Schulz i Verthershower mają podobny,taki obłąkany wyraz twarzy.
  • ~? ? ?
    (2017-12-07 18:49)
    Wasze wartości wspólne z putinem przepływające Nord Stream II ?

Może zainteresować Cię też: