Tusk krytykuje Trumpa. "Jak się ma takich przyjaciół, to po co komu wrogowie?"

| Aktualizacja:

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował w środę działania administracji prezydenta Donalda Trumpa w kwestii porozumienia z Iranem i handlu. Na konferencji prasowej w Sofii Tusk powiedział, że w efekcie działań Trumpa UE "pozbyła się wszelkich złudzeń".

wróć do artykułu
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 15:49)
    No,no nie myślałem że będę musiał pochwalić Szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Brawo.
  • ~#
    (2018-05-16 15:51)
    Kto jak kto, ale właściciel „żółwików” wie, co znajduje się na końcu ramienia…
  • ~riddick
    (2018-05-16 15:56)
    Tusk wychodzi przed szereg.Najwyraźniej wysługuje się Niemcom, które są antyamerykańskie (dlaczego? to zagadka dla psychiatry) ale same sa zbyt ostrozne,żeby zaostrzać stosunki.Wynajeli więc Donka ,który robi im dobrze ale bez zmrużenia oka szkodzi Polsce.Z polskości to on sie już dawno wypisał.
  • ~ rabarbar
    (2018-05-16 15:57)
    Drugi po Bolku mędrzec sie wypowiedział . Czy ktoś go tam w ogóle słucha ?
  • ~Zulu
    (2018-05-16 16:11)
    W jednym miał rację. Jeden Donald wystarczy. Donaldinho nie potrzebujemy.
  • ~Def
    (2018-05-16 16:20)
    Hahaha... a kto by chciał Tuska jako przyjaciel???? Hahahahahahaha... Głupi idiotka... za kraty z nim albo lepiej pod ścianę... peng
  • ~ajax
    (2018-05-16 16:22)
    Żółwiki z Wołodią i pomocna dłoń Angeli, oj "krulu ojropy" w jednym jednak miałeś rację, jeden Donald w zupełności wystarczy?!
  • ~Georg
    (2018-05-16 16:27)
    Moja nowa, moja nowa!
  • ~OGR-----ODNIK
    (2018-05-16 16:37)
    Tu...sk to typowy CHWAST a chwasty sie PLEWI
  • ~arbiter elegantiarum
    (2018-05-16 16:55)
    Fajną fotkę żeś ta dobrali. Z cyklu.... "twarze troski" :-) ;) A tak poważnie; wypada to, tak nabijać się z gostka?
  • ~Honky
    (2018-05-16 17:04)
    Rudy nie napinaj się tak bo ci zwieracze puszczą.
  • ~"Pu tin" też z nami
    (2018-05-16 17:10)
    Ro]sja również popiera plan UE dotyczący porozumienia nuklearnego w sprawie Iranu, w Wiedniu w przyszłym tygodniu: Ifax MOS COW (Reu ters) - Wiceminister spraw zagranicznych Ro]sji Siergiej Ryabkow powiedział w środę, że Ro]sja poparła propozycję Unii Europejskiej, aby w przyszłym tygodniu zorganizować spotkanie w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego w Wiedniu, podała agencja informacyjna Interfax. Umowa z w 2016r, zawarta pomiędzy Iranem a sześcioma światowymi mocarstwami, w zamian za ograniczenie (pod ścisłą kontrolą ze strony nuklearnego organu nadzorczego U.N.) przez Teheran jergo programu jądrowego, zniosła większość międzynarodowych sankcji nałożonych na to państwo. Mocarstwa europejskie w tym tygodniu, jako reakcję na wystąpienie prezydenta USA, Donalda Trumpa, w którym ogłosił on wycofanie się Waszyngtonu z tej umowy, zadeklarowały wolę utrzymania w mocy tej właśnie umowy.
  • ~Pu*tin - też z nami
    (2018-05-16 17:13)
    Rosja popiera plan UE dotyczący porozumienia nuklearnego w sprawie Iranu, w Wiedniu w przyszłym tygodniu: Ifax Pracownicy Reutersa 1 min Czytaj MOSCOW (Reuters) - Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow powiedział w środę, że Rosja poparła propozycję Unii Europejskiej, aby w przyszłym tygodniu zorganizować spotkanie w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego w Wiedniu, podała agencja informacyjna Interfax. Umowa z w 2016r, zawarta pomiędzy Iranem a sześcioma światowymi mocarstwami, w zamian za ograniczenie (pod ścisłą kontrolą ze strony nuklearnego organu nadzorczego U.N.) przez Teheran jergo programu jądrowego, zniosła większość międzynarodowych sankcji nałożonych na to państwo. Mocarstwa europejskie w tym tygodniu, jako reakcję na wystąpienie prezydenta USA, Donalda Trumpa, w którym ogłosił on wycofanie się Waszyngtonu z tej umowy, zadeklarowały wolę utrzymania w mocy tej właśnie umowy.
  • ~argano
    (2018-05-16 17:13)
    Pod jednym względem Kaczyński mial rację - uważając Tuska za czlowieka o wyolbrzymionym ego, nieslychanym cynizmie i sprycie, a za to o miernej inteligencji.
  • ~Społeczeństwo
    (2018-05-16 17:19)
    Trybunał dla tego pana.
  • ~kirikiri
    (2018-05-16 17:24)
    Wartosc obrotow handlowych w wysokosci 11 mld. Europy z Iranem, wartosc handlowa roczna Europy ze Stanami ok. 380 mld., to wiadomo, ze Europa MUSI sie zdecydowac na dalsza wspolprace ze Stanami albo Europie grozi kataklizm gospodarczy. Wybor jest latwy, ale po tej 1,5 rocznej krytyce Prezydenda Trumpa przez Europejczykow i ich checi postawienia wszedzie kropki nad "i", nawet jak nie maja racji, zbliza sie apokalipsa dla europejskiej gospodarki na jej WLASNE ZYCZENIE.
  • ~Kike
    (2018-05-16 18:24)
    A o Putinie nic nie powie??
  • ~Athel von Loren
    (2018-05-16 19:09)
    Brawo Donald. Nareszcie dosade slowa o tym oszolomie. A kaczystan jak to kaczystan 27:1
  • ~A. Juda
    (2018-05-16 19:10)
    haha amerykański partner. Te słowa sie wykluczają. Pozdrawiam z 1000 letniego państwa Polin hahaha.
  • ~jestem dumny z UE i Tuska
    (2018-05-16 19:10)
    Brawo Donald ! / Donald Tusk Oczywiście! /

Może zainteresować Cię też: