Łapówka dla Himmlera. Polski rząd na uchodźstwie uczestniczył w negocjacjach ws. ewakuacji 300 tys. Żydów z Europy

| Aktualizacja:

Polski rząd na uchodźstwie brał udział w 1944 roku w negocjowaniu 20 mln franków łapówki dla Heinricha Himmlera w zamian za uwolnienie 300 tys. pozostających przy życiu Żydów z całej Europy - wynika z dokumentów archiwalnych, do których dotarła PAP.

wróć do artykułu
  • ~pikus
    (2018-07-11 08:33)
    Tylko co my moglismy zrobic sami sobie nie moglismy pomoc a co dopiero innym. Szlachetne proby nalezy pochwalic jednak w rzeczywistosci liczy sie skutecznosc i mozliwosc oddzialywania na innych.
  • ~Asdf
    (2018-07-11 08:38)
    Polaków zostawili na pastwę losu a pilnowali i ratowali Žydów .zDobry rząd na uchodźstwie prawdziwie polski tak jak teraz jest
  • ~Wagary
    (2018-07-11 08:38)
    @skinhead Ty do szkoly chodzil czy tylko poza?
  • ~Wstyd takie bzdury pisac
    (2018-07-11 08:39)
    Kolejne KLAMSTWO der dziennika!!!!
  • ~Rych
    (2018-07-11 08:48)
    Kolejna propaganda dojnej zmiany?.
  • ~paloal
    (2018-07-11 08:55)
    polski rząd na uchodzctwi to była przystawka dla izraela i kpina z polski, łapówka, a wystarczyło ich zwolnić na l4
  • ~Ksiądz Masło
    (2018-07-11 11:06)
    TO skandaliczna prowokacja Izraela! Możemy przepraszać za Jedwabne ale zarzut łapówkarswa to ju ZA WIELE!!!
  • ~Geniitaliusz
    (2018-07-11 11:36)
    A Polaków dlaczego nie chcieli ratować za te piniadze ?
  • ~#Daro
    (2018-07-11 12:42)
    Ojej biało-niebieskie media piszą dobrze o Polkach? Skąd ta uczciwość?
  • ~mnb
    (2018-07-11 16:30)
    nigdy nie odzyskaliśmy Niepodległości. Zmieniła się tylko forma podległości. Sprawnie przeprowadzono Polskę jako "zwornika Europy[geopolityczne okreslenie Napoleona] ze strefy wpływu Imperium Lądowego[Rosja} do strefy wpływu Imperium morskiego[usa]zastępując wschodni marksizm -leninizm , zachodnim marksizmem kulturowym. Reszta to teatrzyk kukiełkowy
  • ~optymistka
    (2018-07-12 10:35)
    Szkoda że obecny rząd nie jest na uchodżstwie.
  • ~Zapamiętaj jedno
    (2018-08-06 22:27)
    Jeśli już "JEWREJ" ... to tylko z "JEWDAS-u".

Może zainteresować Cię też: