Szczyt NATO: Duda ponownie rozmawiał z Trumpem. "Spotkanie odbyło się na prośbę strony polskiej"

| Aktualizacja:

Zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce było tematem drugiej już w środę rozmowy prezydentów USA i Polski. Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

wróć do artykułu
  • ~mega
    (2018-07-11 18:18)
    znowu Duda zaczepił Trumpa przy kiblu?
  • ~Eon
    (2018-07-11 18:24)
    Miła gadka o tym, ile Polska ma wydać na zużyte amerykańskie buciory.
  • ~dm1
    (2018-07-11 20:04)
    Trump wpuscil Dude do swojego pokoju i pozwolili mu trampki wypucowac!
  • ~Bartek
    (2018-07-11 18:45)
    Odbyli rozmowę o współpracy wojskowej czyli o miliardowych bezsensownych zakupach. Duda jest za to klepany po plecach i się cieszy oraz za kupno gazu po dwa razy większej cenie niż rosyjski.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-07-11 18:56)
    Czytam sobie wpisy knajackich trolli z listy płac kretynino schetinino i wali mi PO nochalu jak z afrykańskiej chaty !
  • ~oney
    (2018-07-11 18:37)
    panie Szczerski, wytrzyj sobie mleko spod nosa
  • ~Polish PRIDE z norskeKALIFATu
    (2018-07-11 18:08)
    Wlasne, polskie inwestycje w zbrojenia oraz wyposazenie wojskowe, trenowanie obronnosci ludnosci cywilnej, do tego bliska --- oparta na szczegolnym zaufaniu i obopolnym respekcie --- wspolpraca z USA, to JEDYNA droga, zeby NIGDY nie powtorzyla sie nasza narodowa Tragedia z 1939 roku. Niemcom sie NIE WIERZY, a "bracia" Rosjanie juz POkazali kilka razy swoje "braterstwo" = GORSI niz Niemcy. TAKA PRAWDA.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-07-11 19:57)
    Miarą spisienia polskiej polityki zagranicznej jest fakt, że taka rozmowa przedstawiana jest jako dyplomatyczny sukces... Gdzie myśmy zabrnęli...??
  • ~john breitbart pl
    (2018-07-12 09:00)
    szczyt pokazal glebokie podzialy odnosnie finasowania Nato, ktore wg.Trumpa ma wynosic juz 4% BIP, jak rowniez podkreslil wewnetrzny spor szczegolnie miedzy USA a Niemcami. Do arsenalu nato dolaczyly problemy energetyczne, w szczegolnosci wspolczesny ribenntrop-Molotow, w postaci Nord Stream 2, ktory zagraza krajom baltyckim, RP i Ukrainie. Szczyt pokazal, jak Rosja jest slaba, tylko dzieki sankcjom USA, oraz nie ma nic do zaoferowania innym krajom, jak np.miliardowe fundusze spojnosci dla krajow sie rozwijajacych w srodkowej europie . Na tym etapie Rosja nie ma najmniejszych szans w starciu z 30 krajami nato, a wiec nalezy powstrzymac jej ekspansje energetyczyna na zachod, a wtedy braknie dolarow na utrzymanie tego wielkiego, ale biednego kraju. Niespodzianka natomiast jest, ze RP nie wykonala skladki 2% co bylo chyba przedmiotem krotkiej rozmowy naszych przedstawicieli z USA, kiedy wykonamy 4% ?Zbrojenia sa bardzo wazne, szkoda ze Trump nic nie wspomnial o przeniesieniu amerykanskich baz z Niemiec do RP, zniesieniu wiz, terminu oficjalnej wizyty Prezydenta czy rzadu w USA, nie wspominajac chocby o wspolnym zdjeciu z ucisnieciem reki Trumpa. Po konflikcie z Izraelem, gramy tam chyba 3 rzedna role. Szczyt wskazal na powazne rysy na fasadzie sojuszu - z winy rzadu niemieckiego doszlo do zerwania stosunkow transatlantyckich, a niemieckie zakusy do tworzenia europejskich sil zbrojnych poglebily nieufnosc partnerow z USA.
  • ~Gasiuk Pichsiuk
    (2018-07-11 19:10)
    mega@ CZUB
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-07-11 19:09)
    Co z tą Merkielow gdzieś tam w 4 szeregu szczytu NATO czyżby miała przejść do Putynkowa w stan sPOczynku jak Geistornf z tłustej kasty
  • ~Poliglota
    (2018-07-12 09:09)
    Na prosby i blagania i calowanie butow Trumpa, zostal Duda wpuszczony do rzedpokoju prezydenta USA. Tam Duda wyglancowal mu buty, pocalowal w d o o o o ...pe i distal kopniaka na pozegnanie!
  • ~Dziadziu
    (2018-07-12 09:13)
    Na prosby i blagania polskiej strony, a gdzie honor? Dlaczego sie tak ponizaja? Dlaczego zawsze tak przed Amerykanami na kolana?
  • ~Zorro
    (2018-07-12 02:46)
    Pisowskie kulsony prosiły na czworakach, czy na klęczkach? Ta pierwsza pozycja jest dla nich naturalna, ale tę druga zapamiętale ćwiczą, więc są nieźli w te klocki. Na Amerykanach musiało to zrobić niezatarte wrażenie...
  • ~Krzychu
    (2018-07-12 16:53)
    U Trumpa widze oznaki demencji, dzisiaj zaprzecza temu co powiedzial wczoraj. Wczoraj mowil, ze 2% na NATO to za malo, dzisiaj, ze to zupelnie wystarczy. Pyskuje na kraje, ktore kupuja gaz od Rosji, np Niemcy kupuja tylko 25 % swego zapotrzebowania, a ile Polska ? 80 % . Trumpa polityka " gazowa" zmierza do tego , zeby jak najwiecej amerykanskiego gazu sprzedac! Kto tego nie widzi, ten jest co najmniej naiwny!
  • ~Wera
    (2018-07-12 06:10)
    Ale to bez żenada .wstyd .!!!!
  • ~Rola
    (2018-07-11 20:24)
    A ile można stracić?
  • ~mamy do tego prawo i to jest dla nas sprawiedliwe
    (2018-07-12 13:35)
    Czy Polska przekroczyla 2% PKB na zbrojenia tylko dlatego, ze w wydatki byly wliczone rowniez koszty za kupno samolotow dla VIP-u? Jesli tak to czy to nie jest oszustwem?
  • ~Polish PRIDE z norskeKALIFATu
    (2018-07-11 18:54)
    @ mega ---- ty Wiep**rzu antyPOlski. TFFUUU....!!!!!
  • ~Krzychu
    (2018-07-12 22:01)
    Ten Trump to najwiekasze nieszczescie NATO, Zachodu! Kto nie widzi, ze jego wszelkie dzialanie tylko na korzysc Putina? Putin zaciera tylko rece, bo wreszcie znalazl sie ktos, kto probuje te cala stabilna zachodnia wspolnote r o z w a l i c ! Tym facetem jest Trump! Kto tego nie widzi jest g l u p i!

Może zainteresować Cię też: