Komisja Europejska oceni polską praworządność. MSZ: Wątpliwości są bezzasadne

W najbliższą środę unijni komisarze na cotygodniowym spotkaniu Komisji Europejskiej w Brukseli omówią sprawę praworządności w Polsce i procedury naruszeniowej dotyczącej ustawy o Sądzie Najwyższym – powiedział PAP wysoki urzędnik unijny. Wątpliwości KE dotyczące zgodności ustawy o SN z prawem UE są bezzasadne; organizacja wymiaru sprawiedliwości to wyłączna kompetencja państw członkowskich, a więc określenie wieku przejścia sędziów w stan spoczynku nie narusza prawa UE - brzmi odpowiedź przekazana w piątek przez Polskę do KE.

wróć do artykułu
  • ~Ed
    (2018-09-14 14:55)
    Rząd PiS-u idzie w zaparte bo tak każe Kaczyński.
  • ~polak 9
    (2018-09-14 15:07)
    Niech ocenia stan praworządności we Francji gdzie Makaron wprowadził przepisy stanu wyjątkowego do życia codziennego oraz w Niemczech gdzie Angela sprowadziła miliony ********** z Afryki i Bliskiego wschodu.
  • ~Zorro
    (2018-09-14 15:10)
    PO=lacka piosenka Polacy nic się nie stało ....
  • ~Karmen
    (2018-09-14 15:21)
    Smutne to , że polska praworządność jest oceniana przez Trybunały . Sądy , Komisje . I Wenecja i Bruksela i Luksemburg mają wątpliwości , czy ten kaczopiotrowicz dobrze to wykombinował ?.
  • ~kar
    (2018-09-14 15:38)
    Pan Tusk jak żądził, to nigdy nie pozwolił na uszkodzenie prawożądności. Dobrze, że mamy prawdziwych przyjaciół za granicą, którzy pomogą zwalczyć PIS.
  • ~zorro do POjaca ~kar
    (2018-09-14 16:08)
    ~kar !!! No tak wy PO=lackie nasienia PO edukacji na POziomie komunikatywnym , POtraficie POprawnie napisać proste słowa np rządził zamiast "żądził,". Tym samym POkazujesz je ŁO pie , ze ten tosek nie rządzł a zarządzał cośkolwiek cieplejszą wodą!!!
  • ~zin
    (2018-09-14 16:39)
    poki istnieje ten rzad pisowski zawiesic Polske jako czlonka Uni nie przekazujac dotacji dla naszego panstwa
  • ~pavanas
    (2018-09-14 18:44)
    No nie moge patrzec na te holenderskie ju de
  • ~Ojczulek
    (2018-09-14 19:20)
    Polski Rząd powinien OFICJALNIE powiedzieć --Wasze Lewackie wyroki i opinie Nas nie Interesują. W Polsce jest Polskie Prawo ,a nie Lewackie Mrzonki.Polska Kraj Wolny ,a nie Wasal UE.Brawo dla Rządu.
  • ~Warszawiak
    (2018-09-14 19:46)
    Pijak czub-kowaty w czółko i Hiomosampiec ciężkotyłczny ale fotka sPOżądzona jeszcze brak Tusskosowa i Boniusowa
  • ~ajax
    (2018-09-14 19:47)
    "MSZ: Wątpliwości są bezzasadne" te zmiany im się należały jak premie dla brochy i jej partyjnych kolesi
  • ~marksizm kulturowy
    (2018-09-14 20:48)
    ten lewacki wrzask sorosiatych POciotków będzie trwał do wyborów do europarlamentu w 2019 roku, POtem nagle ucichnie, he, he, he
  • ~Bollek Walenza
    (2018-09-14 20:50)
    Juncker pijany, $oroSS stary, totolotek zamknięty o żesz ku... jego mać
  • ~szeregowy
    (2018-09-14 21:05)
    aby do wiosny...PO nowych wyborach..już nie będzie tych dwóch... c y m b a ł ó w ...w Komisji Europejskiej
  • ~A Rh-
    (2018-09-14 21:18)
    Komisja Europejska oceni polską praworządność i zaleci wprowadzenie leworządności, a za kilka miesięcy Komisję ocenią wyborcy i wyślą ją na drzewo!
  • ~piekna para
    (2018-09-14 21:24)
    Super fotka...Timer gaz do Junkersa; moj ty jedyny! Junker; nie przynudzaj przynies mi lepiej piersiowke bo mi sie skonczyla.
  • ~fdu PO im
    (2018-09-14 21:27)
    A niech sobie oceniają ! Róbny swoje, te dziady nic nam nie dają !!!
  • ~motek
    (2018-09-14 21:34)
    Zachciało się Polakom moherowego nierządu jak kobylicy octu!
  • ~Ola.
    (2018-09-14 22:15)
    Timmer-but byl w Centrali w Moskwie.Dyrektywy dostał..
  • ~iwan
    (2018-09-15 09:39)
    każdy kraj ma swoje prawo i wara innym o tym decydować .Poz.

Może zainteresować Cię też: