Bin Ladenowie to jedna z najbogatszych rodzin w Arabii Saudyjskiej. Do ogromnego bogactwa doszli dzięki pracom budowlanym, które wykonywali dla saudyjskiego monarchy. Nawet Osama, zanim stał się najbardziej ściganym terrorystą na świecie, budował drogi i mosty. Dziełem jego firmy jest autostrada w Sudanie.

Teraz firma Middle East Development, której właścicielem jest Tarek Mohammed bin Laden, zamierza zrealizować najbardziej spektakularną inwestycję w historii jego rodziny. Będzie to most, który połączy Dżibuti z Jemenem. Jego długość to prawie 30 kilometrów. Saudyjczycy będą go budowali 15 lat za sumę 14 miliardów dolarów.

Ale plany Saudyjczyków sięgają dużo dalej. Firma bin Ladenów chce w pobliżu mostu wybudować dwa bliźniacze miasta. Saudyjczycy planują, że metropolie zmienią oblicze obu bardzo biednych krajów. W sumie ma w nich zamieszkać ponad siedem milionów ludzi. Koszt budowy? 200 miliardów dolarów!

Problemem pozostają jednak pieniądze. Choć Bin Ladenowie są bajecznie bogaci, to nie udźwigną takiego projektu sami. Na razie planują zainwestować 10 miliardów dolarów, a resztę zebrać od innych inwestorów. I mają spore szanse na sukces. Już teraz w projekcie chce uczestniczyć wiele firm z całego świata. Wszyscy wiedzą, że z bin Ladenami warto robić interesy.