Tak wygląda UFO z rządowych dokumentów

Paweł Wysocki | 2008-10-20 09:23 | Aktualizacja: 18:59
Brytyjczycy odtajnili informacje o UFO

Brytyjczycy odtajnili informacje o UFO / Inne)

Chcesz poznać historię najazdów UFO na Wielką Brytanię? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź stronę brytyjskich archiwów. Rząd ujawnił już 19 plików dokumentów. W sumie ujawnionych będzie prawie 200 relacji i dokumentacji ze spotkań z UFO. Część jest opatrzona szkicami i rysunkami. Dzięki nim wiadomo, jak wyglądają kosmici odwiedzający Brytyjczyków.
Po raz pierwszy ujawniono relację doświadczonych kontrolerów ruchu lotniczego, którzy próbowali "porozmawiać z UFO”, które wylądowało tuż przed nimi na pasie startowym. Ten przypadek odnotowano 19 kwietnia 1984 roku.

Na pasie startowym numer 22 miał wylądować mały samolot. I to wtedy kontrolerzy zobaczyli inną maszynę lądującą tuż obok na pasie 27. Pojazd opisali tak: "To był nieopisany, niesamowity słup światła, srebrna świecąca kula”.

W brytyjskich archiwach jest też relacja pilota samolotu Alitalia, który w trakcie lotu nad Anglią o mało co nie uderzył w niezidentyfikowany obiekt latający. UFO miało podłużny kształt i pędziło z niewiarygodną prędkością.

Inny pilot opowiada o tym, jak dostał polecenie zestrzelenia UFO, które pojawiło się na jego radarze, kiedy przelatywał nad wschodnią Anglią. Jednocześnie obok przytoczono rozkaz, w którym zakazano lotów na kręgami w zbożu. Armia nie chciała, by ludzie widzieli, że w takich sprawach prowadzone są dochodzenia.

Jest też list od kobiety, która twierdzi, że jest przybyszem z Syriusza. Jej statek rozbił się w czasie wojny w Wielkiej Brytanii. We wraku zostały dwa ciała jej towarzyszy.

>>>Odwiedź stronę brytyjskich archiwów

W maju ujawniono pierwszych osiem plików dokumentów, teraz kolejnych jedenaście. W ciągu następnych lat opublikowanych ma być jeszcze prawie 200 podobnych relacji.

Nick Pope, który pracował dla resortu obrony przez 21 lat i zajmował się UFO, mówi: "Większość z tych obserwacji to prawdopodobnie błędna identyfikacja statków powietrznych, świateł i meteorów, choć niektóre są faktycznie trudne do wyjaśnienia". Ale ludzie, którzy wierzą w UFO, i tak wiedzą swoje. A jeśli ktoś jest wobec przybyszów z kosmosu sceptyczny, to w brytyjskich materiałach znajdzie fascynujący przykład zbiorowego mitu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

Paweł Wysocki

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV