• ~ares
    (2012-03-16 20:22)
    Łotysze mieli trudną historię. Jedynym wybawieniem był dla nich Adolf. I taka jest przykra prawda.
  • ~swiety
    (2012-03-17 04:36)
    Te bandyci szczelali do powstancow w Warszawie .Plakac sie chce ze chodza bezkarnie a krajany sie ciesza .
  • ~Zgredek
    (2012-03-16 18:45)
    Wojtek pisze prawdę. Znajomość historii w Polsce jest coraz gorsza. Słowacy to byli jedyni którzy przeciwstawili się robienia z Kurasia vel Ogień bohatera. Co do ich roli w powstaniu Warszawskim to coś mi nie pasuje. Hitler to chory człowiek. Raczej by nie pozwolono na przyłączenie się Słowaków i Węgrów do Powstania Warszawskiego. Ale odmówić mordowania ludności, to mogli i to by uszanowano. Ogromne mordy robiła SS Galizien - ukraińscy faszyści. Żołnierz jest od wykonywania rozkazów. Czy w Iraku i Afganistanie nasi żołnierze nie upodabniają się do mordujących ludność cywilną w Warszawie? I tego właśnie nie mogę wybaczyć rządom naszym po 1989 r. Obecne ekipa szykuje się do zabrania naszych chłopców ale z w Afganistanie nadal są.
  • ~OLA
    (2012-03-16 20:49)
    Łotewscy ''LUDZIE HONORU'' - u nas też mamy takich :-)
  • ~TFUj fan
    (2012-03-16 20:32)
    @wolnemedium - chcesz być traktowany jako poważny dyskutant a walisz rosyjskie dyrdymały n?
    Gdyby Niemcy weszli na teren Watykanu, Gwardia szwajcarska stanęłaby murem i ich nie przepuściła. A gdyby zginął JEDEN gwardziusta, Hitler przegrałby wojnę, bo szwajcaria zamroziłaby jego konta bankowe.
    Pius XII uratował kilkakrotnie więcej Żydów, niż jakikolwiek inny przywódca państwa w czasie wojny. Że o totalnej bezczynnosci Światowego Kongresu Syjonistycznego nie wspomnę. Oni chcieli aby wyginęła biedota żydowska na terenach zajętych przez Niemców.
    Izaak Zoli, Naczelny Rabin Rzymu całą wojnę ukrywał się w Wiecznym Mieście i z bliska obswerwował działalność Piusa XII. A w 1947 roku wraz z całą rodziną porzyjął chrzest w KK i przybrał imię Eugeniusz, na cześć Pacellego czyli Piusa XII. (Opisał to w książce "Przed świtem" wydanej w latach 90-tych po polsku).
    Jeszcze nie dostałeś instrukcji z Łubianki, ze teraz będziecie trochę inaczej pisać ?
  • ~Zbyszek
    (2012-03-16 19:55)
    ~do:wolnemedium

    Przepraszam Cze cie bardzo, jesli smie zapytac? Ile liczysz wiosen?
    Obojetnie- przestan facet pieprzyc o Kosciele ,Watykanie i Zydach w tej konstalacji!
    O ile wiem to w tej chwili jest wiecej faszystow i nacjonalistow w Polsce, niz w Niemczech!
  • ~wolnemedium
    (2012-03-16 20:11)
    ~Zbyszek2012-03-16 19:55

    Mniejsza o masonerię, sprawa jest bardziej skomplikowana ...

    Porozmawiajmy o współpracy Watykanu z nazistami. Porozmawiajmy o korzyściach dla Watykanu z wybuchu II w. św. i o działalności nazistów po wojnie i z kim współpracowali, dlaczego i kto ich finansował.

    Wypowiedz się na te tematy to może znajdziemy nić porozumienia zamiast
    kretyńskich uwag ...
  • ~lotwa d.d.
    (2012-03-16 20:07)
    "Na ulice Rygi wyszli dziś weterani Waffen SS. Dawni żołnierze Łotewskiego Legionu i ich rodziny najpierw brali udział w nabożeństwie !!!??,.."
    ---Rzygać się chce już od fałszu i zakłamania tego diabelskiego świata,oby do Armagedonu, inaczej będziecie "śpiewać" "bohaterowie" wszelkiej maści...
  • ~kieszonkowy pancernik
    (2012-03-16 19:55)
    A jak do wuja bębna ocenicie polskich żołnierzy pod Somosierrą? Dajcie spokój prostackim idealistycznym ocenom.
  • ~ulisse
    (2012-03-16 19:47)
    @pol anka - bohaterow i prawdy na wojnie nie ma; za to miliony umierajacych z glodu i chlodu bezbronnych dzieci...