• ~007
    (2012-12-05 22:14)
    A na Krakowskim cisza. Czy belweder już sie spakował?
  • ~voiceinthedesert
    (2012-12-05 22:37)
    "God's law is our constitution", say the more fundamentalist Egyptians. They mean sharia. But here is the problem. Which God's Law? We Christians and Jews have the Law of Moses. There is no problem with that law, which is the foundation for the Western jurisprudence. But there is great apprehension about sharia?! Why is it so? How is it possible that Moslems interpret the law of God differently? I know why. Sharia is the problem! It is sharia what ADDS HARSHNESS the Moslem minds, away from the compassionate Mosaic Law on which it itself is based! It is sharia that deviates from the true Law of God! It makes it less compassionate than God [Allah] the Compassionate had intended! So I say to the Moslems, if you believe that the Law of Moses is the foundation of your sharia, retain the Law Moses, which is the only authentic Law of God the world has, and which creates no frictions! Sharia is a man-made product, which creates unnecessary dissonance between the God of Moses and Allah!!
  • ~fafik2
    (2012-12-08 13:33)
    "Poznacie ich po owocach",mawial Jezuz,Pan Niebios,siedzacy po prawicy Boga! Islam to lipa do potegi i falsz wszechczasow!
  • ~Zgredek
    (2012-12-05 22:46)
    Nie chcą kleru swojego u władzy. Egipcjanie to mądry naród. Ale bractwo muzułmańskie jest dobrze zorganizowane i pewnie bogate emiraty arabskie tam broń dadzą. Bogaci zawsze się z klerem dogadują. Maluczkich trzeba za mordę trzymać.
  • ~Emeryt
    (2012-12-05 23:18)
    żydzi napuszczają bo się boja muzułmanów
  • ~WARSZAWIAK
    (2012-12-05 23:28)
    re Emeryt,
    PIS durniu
    ...młodzi ludzie nie mają pracy a te pisowskie kretyny za nieróbstwo i pieprzenie bzdur o smoleńsku biorą po 15 tys. miesięcznie ,
    kiedy naród się ocknie i rozwali te elity post solidaruchowe .
  • ~Nassau
    (2012-12-06 00:56)
    Islam to religia 666!!! To największe zło,trzeba z tym walczyć.. największy ciemnogród jakikolwiek powstał. TO NIE JEST RELIGIA POKOJU-To religia wojny i głupoty
  • ~Mają dość Buractwa Muzułmańskiego
    (2012-12-06 14:02)
    Wiedzą że Buractwo robi ich w wała i Władzę przejmie na wieki
  • ~juru
    (2012-12-06 14:18)
    O jacy biedni ci muzułmanie ,pala flagi innych narodow inikt się nie oburza. a gdyby u nas miał miejsce taki incydent?Nietoleruja nikogo.
  • ~juru
    (2012-12-06 14:44)
    mam propozycje niech każdy w swoim miescie napisze na murze co sadzi o muzulmanach